دبیرخانه شهر خلاق شیراز افتتاح می شود

دبیرخانه شهر خلاق شیراز افتتاح می شود

دبیرخانه «شهر خلاق» با حضور نمایندگانی از گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو، جمعی از مدیران شهری و فرهنگوران و هنرمندان شیراز، در مرکز شیرازشناسی افتتاح می شود.
مدیر گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اعلام این خبر گفت: با توجه به تلاش های مستمر شهرداری شیراز به منظور کسب عنوان «شهر خلاق» برای شیراز در سال های اخیر، در کنار برگزاری یک مجموعه رویداد فرهنگی- هنری، دبیرخانه شهر خلاق با هدف تعریف و اجرای برنامه های منسجم در شیراز افتتاح می شود.
علی نیری تشریح کرد: مجموعه برنامه های فرهنگی این رویداد از روز دوشنبه (دهم خرداد) با بازدید از مراکر و اماکن تاریخی، گردشگری و فرهنگی شیراز آغاز می شود و با «شب خاتم و ادب» که برنامه ای برای معرفی هنر، صنایع دستی و ادبیات شیراز است، ادامه می یابد. وی افزود: رونمایی از مستند کوتاه «خاتم؛ هنر صلح»، کتاب ..... و پوستر جشنواره بین المللی «صلح و تسامح در آثار مولانا، سعدی و حافظ» از دیگر برنامه های این شب فرهنگی است.
بر اساس این گزارش، بازدید از گذر ادب و هنر شیراز در محدوده بافت تاریخی این شهر و رویدادهای فرهنگی آن همچون کارگاه نویسندگی خلاق حیرت، نقالی داستان های فولکلور مردم شیراز، نمایش های عروسکی آشنایی با میراث ناملموس شیراز و در ادامه بازدید از پروژه تاریخی زندیه برنامه های صبح روز سه شنبه یازدهم خرداد است.
مدیر گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اضافه کرد: در آخرین گام از این مجموعه برنامه فرهنگی، هنری، گردشگری، دبیرخانه شهر خلاق با حضور جمعی از فرهنگوران و هنرمندان و متولیان این عرصه، در مرکز شیرازشناسی افتتاح می شود. علی نیری خاطرنشان ساخت: این دبیرخانه محور برگزاری رویدادها و برنامه های مختلف فرهنگی هرنی و ادبی با رویکرد شهر خلاق خواهد بود تا با اجرای منسجم و یکپارچه، کسب یک عنوان افتخارآمیز دیگر برای شهر شیراز محقق شود.

 

آخرین اخبار

  اسامی برگزیدگان باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان ...

  ورود جدی فرهنگ و هنر برای کاهش آسیب های اجتماعی

  تولید آلبوم های موسیقی، بهانه حفظ ملودی و گویش محل ...

  پایگاه اینترنتی کنگره جهانی شعر اهل بیت (ع) شیراز ...

  پیشکش پایتخت کتاب ایران برای هنرهای سنتی شیراز


   کل : ۳۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶
 نشانی دفتر حمتا : میدان صنایع ، بلوار دکتر حسابی ، پارک فاطمی ، انتهای پارک دفتر حمتا