نوروز خوانی سه نسل سیاه بازی شیراز در مقابل ارگ کریم خانی

از استاد نادر شهسواری پیشکسوت هنرهای سنتی تقدیر شد

آیین نوروز خوانی شیراز توسط سه نسل از نمایش سیاه بازی با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در مقابل ارگ کریمخانی برگزار شد.


به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، معاون فرهنگی- هنری این سازمان، گفت: "نوروز خوانی" یکی از آیین های اصیل شهر شیراز است که به منظور پاسداشت و همچنین جلوگیری از فراموشی آن، امسال این آیین اجرا می شود.
فرزاد صدری افزود: نوروز خوانی و سیاه بازی از جمله نمایش های سنتی ایرانی است که حالِ دلِ مردم را خوب می کند، حالِ دلِ شهروندان که خوب باشد، حال شهر هم خوب می شود.
به گفته این مدیر فرهنگی آیین نوروز خوانی توسط گروه های شناخته شده کانون تئاترخیابانی فارس اجرا می شود که اولین اجرای آن توسط ۳ نسل سیاه بازی شیراز در مقابل ارگ کریم خانی آغاز شد.
او ادامه داد: در اولین اجرا نادر شهسواری ، اصغر زیبایی نژاد و سید علیرضا موسوی که از سه نسل نمایش های سنتی شیراز هستند ، به اجرای سیاه بازی پرداختند و در ادامه از تلاش صادقانه این عزیزان در احیاء و ترویج نمایش های سنتی تقدیر شد.
معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خاطر نشان کرد: این رویداد به صورت حرفه ای تصویر برداری شده و در ایام نوروز نیز در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.
صدری افزود: در حاشیه این رویداد به شهروندان کتاب ، دیوان حافظ و سبزه نارنج توسط شخصیت سیاه اهدا شد.
معاون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز یادآور شد: ضبط نوروزخوانی به مناسبت میلاد امام حسین(ع) و اعیاد شعبانیه در فضای عمومی اجرا شد و در ایام نوروز پخش می شود.
 ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۱۱۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳