معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خبرداد؛

آغاز بکار مرحله دوم مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی

مرحله دوم مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی (استعدادیابی، پرورش و بورس دائم دانش آموزان مستعد مناطق محروم شهر شیراز) آغاز می شود. دانش‌آموزان دختر برگزیده مرحله اول، در فصل پاییز با شرکت در مرحله دوم مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی از آموزش‌های لازم در زمینه‌های استعدادی متفاوت بهره‌مند می شوند.

به گزارش اداره ارتباطات سازمام فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، بتول معلم، معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی این سازمان  با بیان اینکه این آموزش‌ها به‌ مدت ۱۷ روز از نهم تا بیست و پنجم مهرماه و به شکل مجازی برگزار می‌شود گفت: این برنامه با هدف ایجاد عدالت آموزشی و ایجاد عدالت شهری با مشارکت جدی و تخصصی بنیاد ملی نخبگان استان فارس، اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، نواحی ۳ و ۴ ، مجمع خیرین نخبه پرور فارس و سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در حال اجرا است.
وی اظهار داشت: فعالیت مدارس فصلی خلاقیت تاکنون در مرحله شناسایی استعدادها و فعالیت گروهی بوده است. بدین ترتیب که پس از پایش‌ کودکان و نوجوانان در مراحل مختلف، آنان با عنوان سفیران شهرداری شیراز و بنیاد نخبگان استان فارس در شهر شیراز و محلات خود منصوب می‌شوند و تحت حمایت مجمع خیرین نخبه‌پرور تا زمانی که واجد شرایط نخبگی باشند از امکاناتی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، بهره‌مند می‌شوند.
معلم تاکید کرد: این مدارس از پاییز سال ۹۸ آغاز به‌کار کرده و ۷۲ نوجوان مستعد مناطق کمتر برخوردار شیراز طی فرآیند آزمون و سنجش در مدارس نواحی ۳ و ۴ شناسایی شدند و که پس از شرکت در کلاس‌های دوره‌ای مدارس فصلی و انجام آزمون های مختلف عملی در بازه زمانی یکسال گذشته، اکنون ۵۵ نفر به مرحله دوم راه یافته اند و آموزش های لازم جهت رسیدن به مرحله نخبگی را طی می نمایند.
وی افزود: مسئولیت اجتماعی شهرداری حمایت مادی و معنوی از نخبگان و زمینه‌سازی برای شکوفایی استعدادهای آنان است و این دانش‌آموزان مستعد تا پایان اسفندماه سال جاری، با شرکت در مدارس فصلی خلاقیت می‌توانند از امکاناتی که در اختیار آنان قرار داده می‌شود، بهره‌مند شوند.
معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز حاصل فعالیت مدرسه‌ فصلی خلاقیت را پرورش انسان‌هایی دانست که از مهارت‌های گوناگون اجتماعی و فردی برخوردارند و می‌توانند برای شهر و محله خود انسانی مفید باشند.
معلم سرفصل دروس آموزشی در دوره‌ دوم مدرسه فصلی را انضباط شخصی، تکنیک خلاقیت شش کلاه تفکر، حل مسأله، روش ارائه علمی، کارگروهی و تیمی، نگرش پژوهشی در علوم انسانی، هدایت تحصیلی، نگرش پژوهشی در فنی و مهندسی و نگرش ادبی شمرد.
وی در پایان ابراز داشت: این فراد در افق بلندمدت به عنوان سفیران و شهریاران اجتماعی شهرداری شیراز و بنیاد ملی نخبگان فارس در محلات فعالیت خواهند کرد و امیدواریم با پرورش نوجوانان و کودکانی توانمند اجتماعی و فعال در مقیاس محله بتوانیم سرمایه های اجتماعی و فرهنگی محلات را ارتقاء بخشیم.۱۳۹۹/۰۷/۱۴
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۱۹۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳