معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز:

اعلام فراخوان طراحی پوستر و لوگو شیراز پایتخت کتاب ایران

سایت دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز راه اندازی می شود

اعلام فراخوان طراحی پوستر و لوگو شیراز پایتخت کتاب ایران
سایت دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز راه اندازی می شود
معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از اعلام فراخوان طراحی پوستر و لوگو «شیراز پایتخت کتاب ایران » خبر داد .
مرتضی جعفری ضمن قدردانی از موسسات مردم نهاد و همه دستگاه های فرهنگی شیراز که در ایام شیوع بیماری اجازه ندادند فعالیت های ترویجی کتاب  و کتابخوانی در شیراز کمرنگ شود گفت : شیراز در سال 1399 عنوان پایتخت کتاب ایران را به دست آورده است و برنامه های جدی را در این سال در دست اجرا دارد
وی افزود همه گیری ویروس کرونا ماهیت برخی رویدادها را تغییر داد اما سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز رویدادهایی از جمله «صدای دانایی» و 3 مسابقه «کتابخوانی آنلاین» را برنامه ریزی و اجرا کرده است.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد : امسال در سطح شهر شیراز چند اقدام زیر ساختی نیز در حوزه کتاب از جمله حداقل ایجاد دو فضای تعاملی کتابخوانی و مطالعه کلید می خورد. و دست کم 3 کتابخانه عمومی  و سالن مطالعه در فرهنگسراهای  شیراز راه اندازی خواهد شد.
جعفری گفت: پیشنهاد نامگذاری یکی از معابر یا میادین شیراز به نام «کتاب» نیز در کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر شیراز در حال پیگیری است که المان کتاب نیز در آن نصب می شود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در تشریح فراخوان طراحی لوگو و پوستر شیراز پایتخت کتاب ایران نیز گفت: هنرمندان گرافیست و طراحان سراسر کشور تا 30 تیرماه فرصت دارند لوگو و همچنین پوستر شیراز پایتخت کتاب ایران را به آدرس shirazbookpromotion@gmail.com یا از طریق شبکه اجتماعی واتس اپ به شماره ۰۹۳۹۷۱۱۴۵۶۳ ارسال کنند که فرم ارسال اثر نیز در سایت سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز به آدرس farhangi.shiraz.ir قابل دسترس است.
جعفری خاطر نشان کرد استفاده از نمادهای فرهنگی و تاریخی شهر شیراز،المان های کتاب و کتابخوانی و همچنین عبارت «شیراز پایتخت کتاب ایران 1399» و Iran’s 2020 Book Capital  در طراحی لوگو و همچنین پوستر پیشنهاد می شود.
وی جایزه لوگو و پوستر برگزیده را هر کدام 10 میلیون ریال اعلام و تاکید کرد : نمایشگاهی نیز از پوستر ها و لوگو های منتخب برگزار و از منتخبین با اهدای لوح سپاس و جایزه 2 میلیون ریالی تقدیر می شود.
معاون شهردار شیرازگفت: پوسترها باید در ابعاد 70*50 و حداقل لوگو باید به صورت وکتور طراحی  و فرم شرکت در مسابقه نیز به همراه اثر ارسال شود.
وی ادامه داد: پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز نیز به زودی با محوریت ارائه گزارش و برنامه های تمام موسسات، دستگاه ها و مردم در ترویج کتاب و کتابخوانی به صورت دو زبانه راه اندازی خواهد شد.۱۳۹۹/۰۴/۱۷
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۵۴۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳