افتتاح فرهنگسرای بهمن بیگی

افتتاح فرهنگسرای بهمن بیگی

دوشنبه 23 بهمن ماه روزی است که گشایش یک مرکز بزرگ فرهنگی در شیراز را به جشن نشسته ایم که نام بزرگی نیز بر سردرِ فیروزه ای اش حک شده است. زنده یاد استاد محمد بهمن بیگی!
مردی از تمام عمر خود را در کوه و دشت برای باسوادی کودکان و نوجوانان ایلاتی گذراند و حالا نه تنها «ایل من بخارای من» بلکه همه ایران به نام بلندش می بالد.
«اگه قره آقاج نبود» زندگی در ایل غیرممکن بود و اگر بهمن بیگی نبود دبیرستان 40 نفره در خیابان معدل نماد شکوفاییِ فرزندان عشایر نبود. بهمن بیگی بود عزت نفس را به روح بزرگ غیورمردان و شیرزنان عشایر بازگرداند تا امروز شاگردانش هرجا که باشند خود را مدیون نام او بدانند.
الفبا و خشت خشتِ این فرهنگسرا با کلمه زیبای «خدمت» سر به آسمان برآورده است و آموزش و سوادآموزی با تعاریف امروزی از سواد مالی ، رایانه ای و رسانه ای گرفته تا سواد عاطفی و ارتباطی در این مرکز فرهنگی بزرگ محور قرار می گیرد تا فعالیت هایش هم مانند نام بلندآوازه اش  در خورِ تمجید و تحسین باشد.
تشکر از حضور بانو سکینه کیانی همسر و یادگار زنده یاد بهمن بیگی ، استاندار محترم  جناب آقای دکتر رحیمی، شهردار محترم جناب آقای مهندس اسکندپور، اعضای محترم شورای اسلامی شهر شیراز، مسئولان استان و شهر شیراز، دوستداران زنده یاد بهمن بیگی و البته اهالی شهرک فرزانگان و شهروندان منطقه 9 شهرداری۱۳۹۸/۱۱/۲۴
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۲۳۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳