​شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب شیراز آغاز به کار کرد/ ۳۰ تاکسی شیراز کتابخانه سیار شدند

۳۰ دستگاه تاکسی در شیراز به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و درراستای پیوستن به شبکه دوستدار کتاب به کتابخانه سیار مجهز شدند.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز مدیر عامل سازمان حمل‌و‌نقل مسافر شهرداری شیراز چهارشنبه ۱۳آذرماه در آیین آغاز به کار شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب شیراز در پایانه مسافربری درون‌شهری ترمینال شهید کاراندیش، گفت: ترویج کتابخوانی از راه‌های مهم توسعه فرهنگ شهروندی است.

شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب شیراز آغاز به کار کرد/ 30 تاکسی شیراز کتابخانه سیار شدند
30 دستگاه تاکسی در شیراز به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و درراستای پیوستن به شبکه دوستدار کتاب به کتابخانه سیار مجهز شدند.
 
 به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز مدیر عامل سازمان حمل‌و‌نقل مسافر شهرداری شیراز چهارشنبه ۱۳آذرماه در آیین آغاز به کار شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب شیراز در پایانه مسافربری درون‌شهری ترمینال شهید کاراندیش، گفت: ترویج کتابخوانی از راه‌های مهم توسعه فرهنگ شهروندی است.
مسعود حسن‌شاهی با بیان اینکه  تاکسیرانان با ارتباط گسترده‌ای که با عموم مردم دارند، می‌توانند نقش مهمی در این حوزه داشته باشند، افزود: بسیاری از شهروندان، بخش مهمی از اوقات خود را در وسایل حمل و نقل عمومی می‌گذرانند و کتابخوانی زمینه مناسبی را برای پر کردن اوقات فراغت آنها فراهم می‌سازد.
وی بر لزوم برنامه‌ریزی جدی در این عرصه تأکید کرد و ابراز داشت: 30 اتوبوس درون‌شهری به‌منظور انتقال پیام‌های شهروندی با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری به مانیتور مجهز شده‌اند؛  همچنین امروز در  30 تاکسی به صورت آزمایشی  با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز کتابخانه‌های سیار راه‌اندازی شد.
حسن‌شاهی ادامه داد: پس از دریافت بازخوردهای این طرح، تا پایان سال تعداد بیشتری از تاکسی‌ها به این کتابخانه‌های در گردش مجهز می‌شوند.
سرپرست اداره فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز در معرفی این کتاب‌ها گفت: کتاب‌های این کتابخانه‌ها با مضامین مختلف و در حوزه‌های مختلف شعر، طنز، تربیتی و داستان کوتاه انتخاب شده‌اند تا شهروندان در سفرهای کوتاه‌مدت بتوانند از آنها استفاده کنند.
حسن دهقان افزود: کتابخانه‌های تولیدشده از جنس روکش خودروها و با کیفیتی انتخاب شده‌اند که به راحتی در معرض دید مسافران قرار گیرند.
وی ادامه داد:در حال حاضر شبکه از 30 تاکسیران داوطلب ایجاد تشکیل شده است و در ادامه با دریافت بازخوردها و بررسی‌های کارشناسانه، تاکسی‌های بیشتری به این طرح خواهند پیوست.
شبکه‌سازی اصناف طرح جدی شیراز برای پایتختی کتاب ایران است
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این مراسم شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب شیراز را یکی از طرح‌های جدی شیراز برای کسب عنوان پایتختی کتاب ایران عنوان کرد.
مهدی امیدبخش خاطرنشان کرد: شهروند محوری در امور فرهنگی و ترویجی حرف اول و آخر را می زند و شیراز با شبکه‌سازی اقشار و صنوفِ دوستدار کتاب این امر را به واقعیت نزدیک کرده است.
در پایان این برنامه، کتابخانه سیار در 30 تاکسی نصب شده و تاکسیرانان با دریافت لوحی به شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب شیراز پیوستند.
پیش از این گروه‌ها و اصناف مختلف از جمله سالمندان، آتش‌نشانان، دانش‌آموزان، نابینایان، نامه‌رسانان، رستوران‌ها و کافه‌داران، و دیگر گروه‌ها نیز از طریق معاونت فرهنگی شهرداری به این شبکه پیوسته‌اند.
طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و تا کنون چهار دوره متوالی آن برگزار شده است.۱۳۹۸/۰۹/۱۴
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
تعداد بازدیدها : ۳۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
 


آخرین اخبار
  

آیات نماز

۱۳۹۸/۱۰/۲۸
        
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳