​حمایت یک تیم فوتسال لیگ برتر از پویش مردمی «شیراز کتاب می خواند» توسط شهرداری شیراز

بانوان تیم پارس آرا به شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز پیوستند

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در ادامه راه اندازی و تقویت شبکه های دوستدار کتاب در شهر شیراز تیم فوتسال بانوان پارس آرا به شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز پیوستند.

حمایت یک تیم فوتسال لیگ برتر از پویش مردمی «شیراز کتاب می خواند» توسط  شهرداری شیراز
بانوان تیم پارس آرا به شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز پیوستند
 
 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در ادامه راه اندازی و تقویت شبکه های دوستدار کتاب در شهر شیراز تیم فوتسال بانوان پارس آرا به شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز پیوستند.
 
در ادامه پویش کتابخوانی  《#شیراز کتاب میخواند》که توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در حال اجرا میباشد  تیم پارس آرا شیراز که در لیگ برتر فوتسال بانوان حضور دارد، پیش از آغاز بازی در هفته دوازدهم در مصاف با پالایش نفت آبادان، با پیراهن ورزشی که شعار 《#شیراز کتاب میخواند》بر آن نقش شده بود، وارد زمین شدند.
 
این بانوان ورزشکار کتاب دوست با هدف معرفی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی کلانشهر شیراز به این اقدام دست زدند.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شیراز نیز در این آیین با اشاره به ترویج کتابخوانی به منزله یکی از راهبردهای اساسی توسعه فرهنگ شهروندی گفت: افزایش آگاهی و ارتقای دانش عمومی در توسعه پایدار و متوازن شهری و بالندگی اجتماعی نقش مهمی دارد.
لیلا دودمان با بیان اینکه این هدف با راه‌اندازی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی در شیراز با جدیت پیگیری می‌شود، ابراز داشت: تسری دادنِ مقوله کتابخوانی در صنوف و اقشار مختلف در این راستا بسیار اهمیت دارد.
وی با تحسین تیم پارس آرا در نقش بستن شعار ترویج کتابخوانی بر پیراهن ورزشی خود در لیگ برتر فوتسال، این اقدام را در کشور بی سابقه دانست و اظهار داشت: فعالیت های تهییجی و نمادین در حساس کردن جامعه به مقوله های اجتماعی بسیار مهم است و  بانوان این تیم ورزشی با پیوستن به شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب گام بلندی در این راه برداشتند.
 
در ادامه جمشید رضایی معاون فرهنگی سازمان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد: امسال دستکم سه رشته ورزشی دیگر از جمله کشتی، دوچرخه‌سواری و ورزش‌های همگانی نیز به این شبکه خواهند پیوست.
رضایی هدف از پیوستن این ورزشکاران را به شبکه دوستدار کتاب، ایجاد کتابخانه در گردش «ورزش و اندیشه» عنوان کرد که قرار است در باشگاه ها و ورزشگاه های هدف ایجاد شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به آغاز به کار شبکه ورزشکاران دوستدار کتاب شیراز از سال گذشته در خانه پینگ پنگ، افزود: جز این‌ها سه ورزشکار شاخص و جهانی شیراز، ساره جوانمردی، سعید‌رضا کیخا و مهتاب نبوی زاده به عنوان سفیر کتاب شیراز معرفی شده اند.
وی تاکید کرد: ورود ورزشکاران به مقوله ترویج کتابخوانی از ابتکارات و خلاقیت های شهر شیراز است که در مسیر کسب عنوان پایتخت کتاب ایران نیز اثر گذار خواهد بود.
ترویج کتابخوانی راهبرد اساسی توسعه پایدار است
 
مدیرعامل تیم پارس آرا نیز ترویج فرهنگ را یکی از وظایف اصلی باشگاه های ورزشی دانست و گفت: پیوستن به پویش مردمی ترویج کتابخوانی شیراز با عنوان شیراز کتاب می خواند، از افتخارات این تیم به شمار می‌رود که مطالبه اعضای تیم نیز بوده است.
مصطفی زارع افزود: تیم پارس آرا تلاش خواهد کرد در بازی های خارج از خانه لیگ برتر نیز به معرفی پیشینه فرهنگی شیراز و آشنایی با خلاقیت های شیراز در ترویج کتابخوانی بپردازد.
 
پیش از این گروه‌ها و اصناف مختلف از جمله سالمندان، آتش‌نشانان، دانش‌آموزان، نابینایان، نامه‌رسانان، رستوران‌ها و کافه‌داران، آتش‌نشانان و دیگر گروه‌ها نیز توسط سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز  به این شبکه پیوسته‌اند.
طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و تا کنون چهار دوره متوالی آن برگزار شده است.
 
این جشنواره برگرفته از طرح انتخاب پایتخت کتاب جهان است که از سال ۲۰۰۱ میلادی از سوی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی سازمان ملل متحد (یونسکو) آغاز شده است.عنوان پایتخت کتاب ایران به شهری اعطا می‌شود که برای تقویت جایگاه کتاب و کتابخوانی تلاش‌هایی درخور توجه داشته است.
 
استان فارس از نخستین دوره رقابت های کسب عنوان پایتختی کتاب ایران در سال ۱۳۹۳ بازماند اما شیراز در دومین دوره این جشنواره در سال ۱۳۹۴ توانست در میان ۵ شهر نخست قرار گیرد و در سال ۹۵ به رتبه سوم دست یافت.
 
در دوره چهارم این رویداد شهر صدرا موفق به کسب عنوان شهر خلاق کتاب خوان شد و شهر کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران برگزیده شد.همچنین دو روستای جایدشت از توابع شهرستان فیروزآباد و روستای کریشکی از توابع شهرستان لارستان توانستند به جمع ١٠ روستای برگزیده نهایی جشنواره روستاها و شهرهای دوستدار کتاب راه یابند.
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
تعداد بازدیدها : ۵۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
 


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳