​نخستین سمینار گردشگری کودک در شیراز برگزار شد / شیراز، شهر گردشگرپذیر و دوستدار کودک

سرپرست مدیریت گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز از برگزاری نخستین سمینار گردشگری کودک تحت عنوان «شیراز، شهر گردشگرپذیر و دوستدار کودک» در راستای توسعه گردشگری کودک خبر داد.

به گزارش اداره ارتباطات، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، علی نیری، از برگزاری نخستین سمینار گردشگری کودک طی دو روز در شیراز خبر داد و گفت: سمینار گردشگری کودک در روزهای بیست و نهم و سی‌ام مهر در شیراز برگزار شد، در این سمینار پنج کارگاه برگزار شد که ۱۲۰ نفر از فعالان صنعت گردشگری،راهنمایان گردشگری و مربیان فرهنگسراها در این کارگاه‌ها شرکت کردند.

نخستین سمینار گردشگری کودک در شیراز برگزار شد / شیراز، شهر گردشگرپذیر و دوستدار کودک
 
سرپرست مدیریت گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز از برگزاری نخستین سمینار گردشگری کودک تحت عنوان «شیراز، شهر گردشگرپذیر و دوستدار کودک» در راستای توسعه گردشگری کودک خبر داد.
 
به گزارش اداره ارتباطات، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، علی نیری، از برگزاری نخستین سمینار گردشگری کودک طی دو روز در شیراز خبر داد و گفت: سمینار گردشگری کودک در روزهای بیست و نهم و سی‌ام مهر در شیراز برگزار شد، در این سمینار  پنج کارگاه برگزار شد که 120 نفر از فعالان صنعت گردشگری،راهنمایان گردشگری و مربیان فرهنگسراها در این کارگاه‌ها شرکت کردند.
 
سرپرست مدیریت گردشگری و امور زیارتی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه این سمینار در راستای شهر دوستدار کودک و با هدف توسعه پایدار گردشگری کودک برگزار شده است، افزود: این کارگاه‌ها با موضوعات طرح‌واره گردشگری کودک، روانشناسی کودک، گردشگری کودک و مدل تور گردشگری کودک برگزار شد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
 
وی بیان کرد: باید کودکان بتوانند به اندازه بزرگسالان از سایت‌های گردشگری در تمام حوزه‌ها بهره‌مند شوند، مثلا در حوزه عمرانی فضاسازی مناسبی برای گردشگری کودکان وجود ندارد،بلیط با طرح‌های ویژه کودکان، محل تهیه بلیط مناسب کودکان، آموزش با زبان کودکانه وجود ندارد.
 
نیری متذکر شد: حتی در بقیه شعب گردشگری مانند هتل‌ها، رستوران‌ها، حمل و نقل و غیره نیز فضای اختصاصی کودکان یا وجود ندارد و یا خیلی کم است، مناسب‌سازی حوزه گردشگری برای کودکان نیاز اساسی است چرا که کودکان حافظه تاریخی خوبی برای شهر می‌شوند و به همین دلیل این سمینار برگزار شد.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه برگزاری سمینار گردشگری کودک گام اول در زمینه توسعه گردشگری کودک بوده است، عنوان کرد: گام بعدی تربیت راهنمایان گردشگری کودک تا پایان امسال است تا راهنمایان بتوانند با کودکان ارتباط برقرار کنند.
 
وی با بیان اینکه مکان‌های گردشگری برای خانواده‌ها بیشتر تبدیل به مکانی برای عکس گرفتن شده و بیشتر افراد اطلاعات زیادی از سابقه تاریخی این اماکن ندارند و کمتر به سمت تحقیق در این زمینه می‌روند، گفت: برای افزایش اطلاعات خانواده‌ها سعی در تربیت کودکان به عنوان همیاران گردشگری داریم تا از این طریق پل ارتباطی بین خانواده‌های و صنعت گردشگری ایجاد شود.
 
نیری اعلام کرد: گام سوم در حوزه سیاست‌گذاری است که از طریق سازمان میراث فرهنگی برای رفع موانع پیش روی گردشگری کودک به ویژه در بخش آموزش پیگیری خواهیم کرد، همچنین در شهرداری شیراز نیز کارهای لازم انجام خواهد شد، با مشارکت مابقی دستگاه‌هایی مانند آموزش و پرورش، استانداری و میراث فرهنگی طرح همیاران کودک اجرا خواهد شد و همچنین با مشارکت آموزشگاه گردشگری سما دوره‌های آموزشی در این زمینه برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در اختتامیه این سمینار، سیاست‌ها، نگاه‌ها و چشم‌اندازها عنوان شد و افزود: تا پایان امسال حداقل سه سایت گردشگری باغ جهان نما، باغ دلگشا و حافظیه برای استفاده تورهای گردشگری کودکان از طریق شهرداری مناسب‌سازی خواهد شد و مابقی سایت‌ها نیز در سال آینده برای استفاده بهینه کودکان مناسب‌سازی خواهند شد.
 
نیری با بیان اینکه این سمینار با عنوان «خانواده و دوستدار کودک» برگزار شد، خاطرنشان کرد: عنوان اصلی این سمینار «شیراز، شهر گردشگرپذیر و دوستدار کودک» است که ما باید در راستای تحقق این هدف تمام تلاش خود را بکنیم.
 ۱۳۹۸/۰۸/۰۴
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
تعداد بازدیدها : ۶۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
 


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳