رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
به مناسبت هفته شیراز برگزار شد

افتتاح نمایشگاه آثار تجسمی خریداری شده از هنرمندان برجسته شیرازی

به مناسبت هفته شیراز نمایشگاه آثار تجسمی خریداری شده از هنرمندان برجسته شیرازی در گالری باغ ملی افتتاح شد. شهردار شیراز در این آیین گفت: هنرمندان شیراز از آنچنان عزت نفسی برخوردارند که به جای اندیشیدن به منافع مالی، با جان و دل پیشکش های ارزنده ای را به شهر و کشورشان تقدیم می کنند. مهندس حیدر اسکندرپور حمایت مادی و معنوی از هنرمندان را رویکردی ارزشمند از سوی مدیریت شهری قلمداد کرد و افزود: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با ایثارگری ها و جان فشانی های بی دریغ خود در حقیقت بزرگ ترین هنرمندان این مرز و بوم هستند که جان خود را برای کشورشان در طبق اخلاص گذاشته و فدا کردند.
وی با اشاره به عزت نفس رفیع هنرمندان اظهار داشت: حمایت شورا و شهرداری شیراز از هنرمندان منتقدانی هم دارد اما اهالی گرانقدر فرهنگ و هنر از چنان منش بزرگوارانه ای برخوردار هستند که در اندیشه مبالغ مادی نبوده و اثر رفیع خود را با جان و دل به مردم تقدیم می کنند.
اختصاص ۲ میلیارد تومان به خرید آثار هنرمندان در بودجه امسال شهرداری شیراز
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در بودجه امسال شهرداری، ۲ میلیارد تومان برای خرید آثار هنرمندان دیده شده است که امیدواریم با تحقق آن آثار دیگری از هنرمندان شیراز خریداری شود.
سید احمدرضا دستغیب در آیین گشایش نمایشگاه آثار فاخر خریداری شده از هنرمندان شیرازی گفت: این آثار هم گنجینه‌ای برای شهر هستند و هم می‌توانند در دفتر مسئولان شهری نصب شوند؛ معتقدم در دفتر شهردار شیراز نیز باید فاخرترین آثار هنرمندان شهر جلوه‌نمایی کند تا هر میهمان خارجی و کشوری آمد با آثار هنرمندان شهر آشنا شود.
وی افزود: اینجا شیراز است؛ شیراز یعنی فرهنگ و هنر و این هنر است که به مدیر ارزش می‌دهد نه مدیر به هنرمند.
دستغیب ادامه داد: از شهرداری درخواست دارم کاری کنند که مردم در جای جای شهر، هنر را لمس کنند.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز در پایان یادآور شد: علاوه بر اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی برای خرید آثار هنری در سال گذشته، امسال نیز ۲ میلیارد تومان در بودجه برای خرید آثار هنرمندان دیده شده که امیدواریم این بودجه هر چه سریع‌تر محقق و آثاری از دیگر هنرمندان نیز خریداری شود.۱۴۰۰/۰۲/۲۳
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۱۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید