رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد؛

رونمایی از فراخوان ملی مطالبه ثبت جهانی مجموعه زندیه شیراز

در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته با حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، جمعی از مدیران کشوری و شهر شیراز و فعالان صنعت گردشگری کشور از فراخوان ملی مطالبه ثبت جهانی مجموعه زندیه شیراز رونمایی شد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، در دومین روز از چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته با حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، جمعی از مدیران کشوری و شهر شیراز و فعالان صنعت گردشگری کشور  از فراخوان ملی مطالبه ثبت جهانی مجموعه زندیه شیراز رونمایی شد.
مدیر گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، گفت: مجموعه مدیریت واحد شهری شیراز تلاش دارد مجموعه زندیه شیراز را به ثبت جهانی برساند. ازاین رو فعالان صنعت گردشگری، مجموعه مدیریت شهری شیراز و دیگر نهادهای مرتبط، همدل و همصدا با یکدیگر، خواستار ثبت جهانی مجموعه زندیه شیراز شدند.
علی نیری تاکید کرد: ثبت جهانی مجموعه زندیه شیراز، آغازگر راهی برای حفظ و بازمعرفی مجموعه تاریخی وکیل‌الرعایا به عنوان تنها بنای دوره زندیه در ایران خواهد شد.
وی در ادامه افزود: در متن فراخوان این مطالبه آمده است: «با دانش به شاهکار معماری عصر زندیه و انحصار شیراز به عنوان تنها شهر دارای اماکن به جای مانده از حکومت وکیل الرعایا، امضاکنندگان ذیل، خواستار ثبت جهانی این آثار فاخر در حافظه یونسکو می باشند.»
نیری در پایان از همه فعالان صنعت گردشگری و حافظان میراث فرهنگی کشور دعوت کرد تا به کمپین ثبت جهانی مجموعه وکیل ایران بپیوندند.۱۳۹۹/۱۲/۰۶
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۱۳۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید