رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
در آیین اختتامیه جشنواره ملی تئاتر شهر و شهروند؛

رسالت مدیریت شهری بسترسازی برای حرکت شهرنشینان به سمت شهروندی است

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: وظیفه و رسالت مدیریت شهری بسترسازی برای حرکت شهرنشینان به سمت شهروندی است؛ چراکه معتقدیم اگر ساکنان شهر تمام مولفه‌های فرهنگی، اخلاقی و قانونی زندگی اجتماعی در شهر را رعایت کنند، بی شک شهر، محلی مناسب برای زندگی آرام، شاد و پر نشاط خواهد بود.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در آیین اختتامیه جشنواره ملی تئاتر شهر و شهروند گفت: شهروندی رابطه ای دوسویه است بین شهر و ساکنانش که محور اصلی آن، مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌جویی است.
دکتر دستغیب اظهار داشت: وظیفه و رسالت مدیریت شهری بسترسازی برای حرکت شهرنشینان به سمت شهروندی است؛ چراکه معتقدیم اگر ساکنان شهر تمام مولفه‌های فرهنگی، اخلاقی و قانونی زندگی اجتماعی در شهر را رعایت کنند، بی شک شهر، محلی مناسب برای زندگی آرام، شاد و پر نشاط خواهد بود.
وی افزود: در این راستا یکی از بهترین اتفاق‌هایی که می‌توانست در دوران کرونا خانواده ها را مشغول تفکر و تعمق در مفهوم فرهنگ شهروندی کند، برگزاری چنین جشنواره ای است که علاوه بر ایجاد خلاقیت در میان شهروندان، می‌تواند آنها را در مسیر توسعه شهرشان مشارکت دهد.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان این مطلب که فرهنگ‌سازی در جامعه نیاز به برنامه‌‌ریزی های بلندمدت اجتماعی و فرهنگی دارد، گفت: انچه در این زمینه اهمیت دارد، بررسی تاثیرپذیری برنامه ها به خصوص در حوزه فرهنگی و هنری است که میزان اثرگذاری برنامه‌ها باید مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد. به این منظور برای مشارکت بیشتر شهروندان باید برنامه هایی پیش‌بینی شود که با ذائقه مردم سازگارتر است و در بلند مدت در بین شهروندان نهادینه می‌شود.۱۳۹۹/۱۱/۳۰
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۱۱۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید