رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
معاون فرهنگی شهردار شیراز برنامه های دهه فجر ۹۹ را تشریح کرد؛

برنامه های متفاوت فجر ۹۹ با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

دهه فجر امسال با رویکرد اپیدمی کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، کاملا متفاوت برگزار می شود. معاون فرهنگی شهردار شیراز با اعلام این مطلب گفت: امسال تمام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تحت تاثیر شیوع کرونا شکل متفاوتی به خود گرفت. در این راستا برنامه های دهه فجر نیز با توجه به همین رویکرد متفاوت اما زیبا برگزار می شود.

«قاب انقلاب» بر سازه های شهری
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، دکتر مرتضی جعفری، رییس این سازمان از اکران تصاویر مربوط به انقلاب 57 بر روی سازه های شهری خبر داد و گفت: بیش از دویست عکس از میان عکس های موجود در مرکز ملی اسناد، انتخاب و با طراحی خاص بر روی سازه های بزرگ مقیاس شهر اکران شده است. وی هدف از اکران گالری شهری قاب انقلاب را نمایش کنش گری های اجتماعی مردم شیراز در روزهای پر شور انقلاب همچنین بازآفرینی خاطرات آن دوران برای شهروندان به ویژه نسل انقلاب، عنوان کرد. در این راستا 170 سازه شهری به اکران این تصاویر و سایر طرح های انقلابی با محوریت شعار امسال یعنی «انقلاب اسلامی؛ بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» اختصاص یافته است.
علاوه بر این، تصویر شهدای شیراز در دوران انقلاب 57 نیز بر روی سازه های بزرگ مقیاس شهری در محل های پر تردد شهر معرفی و اکران خواهد شد.
 
«غبارروبی گلزار شهدا و میثاق دوباره مدیران با شهدای انقلاب»
معاون فرهنگی شهردار از برگزاری برنامه غبارروبی گلزار شهدا و تجدید میثاق مدیران و مسئولان با شهدای انقلاب خبر داد و گفت: صبح روز دوازدهم بهمن، همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، مدیران و مسئولان تمامی دستگاه ها و نهادهای اجرایی و خدمات رسان شهری و استانی با حضور در گلزار شهدا، با آرمان های انقلاب میثاقی دوباره خواهند بست. دکتر جعفری این برنامه را که با همکاری تمامی دستگاه های متولی فرهنگ در قالب ستاد برگزاری دهه فجر انجام می شود، نماد همبستگی فکر و اندیشه مردم و مسئولان با آرمان ها و ارزش های انقلاب دانست.

رونمایی از مستند بازخوانی یک سند؛ انقلاب ۵۷ در شیراز
معاون فرهنگی شهردار شیراز در خصوص رونمایی از مستند روزشمار انقلاب شیراز در ایام دهه فجر، تشریح کرد: روزشمار وقایع انقلاب بهمن 57 در شیراز، در قالب 15 قسمت 15 دقیقه ای تهیه شده که در این ایام رونمایی و در شبکه های مجازی (به ویژه شبکه اینستاگرام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز به نشانی @farhangi.shiraz) اکران خواهد شد. این مستند به روزشمار رویدادهای مهم انقلاب در شیراز (از 15 خرداد تا 22 بهمن 57) و گفت و گو با فعالان سیاسی شیراز در آن دوران با دو محور می پردازد که بازنمایی آنها علاوه بر تداعی خاطرات برای هم سن و سال های انقلاب، آشنایی نسل جوان با رویدادهای آن روز و فعالیت های اجتماعی نسل های پیش از خود را نیز به دنبال خواهد داشت.

طنین سرودهای انقلابی در شهر با حرکت «کاروان انقلاب» در خیابان ها
در ایام دهه فجر، «کاروان انقلاب» با عبور از خیابان ها و معابر اصلی شهر و حرکت در مناطق و محله های مختلف شهر، سرودهای انقلابی را در گوش شهر طنین انداز می کند. در روزهای20 و 21 بهمن، گروه های سرود نوجوانان شیراز از ساعت 18 تا 20 در قالب یک کاروان سیار، سرودهای خاطره انگیز انقلاب را برای شهروندان اجرا می کنند تا در این روزهای کرونا و محدودیت های در خانه ماندن، نوای این سرودها از قاب پنجره آپارتمان ها و خانه ها در گوش مردم طنین انداز شود.
 
دیدار با زندانیان سیاسی دوران انقلاب و تجلیل از خانواده شهدای انقلاب
معاون فرهنگی شهردار بدر خصوص دیدار با زندانیان سیاسی دوران انقلاب، گفت: بسیاری از شهروندان ما در دوران انقلاب به عنوان زندانی سیاسی در رژیم طاغوت به زندان رفتند و بهترین سال های عمرشان را در زندان و با شکنجه سپری کردند. برای قدردانی از همت و پای بندی این شهروندان به آرمان ها و ارزش هایشان در ایام دهه فجر با افرادی که در آن دوران به عنوان زندانی سیاسی دستگیر شدند، دیدار خواهیم کرد تا تجدید میثاقی دوباره با آنها باشد. وی افزود: در این ایام، از خانواده شهدای شیراز در دوران انقلاب نیز به طور خاص تجلیل به عمل خواهد آمد.                  
 مسابقه کتابخوانی از «سرود  چهل ساله»
دکتر جعفری، رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه طی سال 99 شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد و این افتخار برای سال 1400 نیز تمدید شده است، گفت: در راستای حفظ این عنوان و پیشبرد اهداف آن مبنی بر ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان شهروندان، باید از هر فرصتی برای ترغیب شهروندان به مطالعه استفاده بهینه کرد. وی ادامه داد: در این راستا کتاب خوب و ارزشمند «سرود چهل ساله» را در اختیار شهروندان قرار خواهیم داد و از محتوای آن مسابقه ای برگزار خواهیم کرد که در پایان به برندگان، جوایز نفیس فرهنگی اهدا خواهد شد.
 
«نمایش انقلاب»
دکتر جعفری نمایش پره پروانه فولادی نیز که به فاجعه سینما رکس آبادان پرداخته است، بیست و یکم بهمن ساعت 20 از بستر شبکه های اجتماعی (به ویژه شبکه اینستاگرام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز به نشانی @farhangi.shiraz) پخش خواهد شد.

«شاعرانه های فجر»
شاعرانه های فجر، عنوان برنامه ای است که با رویکرد فرهنگی و هنری و تکریم هنرمندان و فرهنگوران شیرازی در ایام دهه فجر انجام می شود. در این برنامه از شاعران شیرازی که با موضوع انقلاب شعر سروده اند، تجلیل خواهد شد.
 
تلفیق طلوع فجر و ولادت بانوی آب و آینه
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به همزمانی ولادت بانوی آب و آینه حضرت فاطمه زهرا و روز زن با ایام الله دهه فجر، گفت: برنامه هایی نیز با رویکرد تلفیقی این دو مناسبت پیش بینی شده است که از جمله آنها، برگزاری مسابقه «چاره های مادرانه» است. وی افزود: فراخوان این مسابقه دوازدهم بهمن اعلام و نتایج آن در روز بیست و دوم همزمان با چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام خواهد شد. دکتر جعفری خاطرنشان ساخت: چاره های مادرانه، مسابقه سرودن رباعی با موضوع مادر میان شاعران شیراز و کشور و علاقه مندان به شعر آیینی و مذهبی است.
همچنین تجلیل از بانوان شاغل در مجموعه گسترده شهرداری، تهیه ویدیوهای آموزشی متناسب با روز زن با رویکرد اجتماعی و فرهنگی و نشر در فضای مجازی و... از برنامه های دیگر است.
نورافشانی آسمان شیراز در ایام دهه فجر، چاپ و توزیع پوستر و پرچم سه رنگ ایران اسلامی، آذین بندی میادین و معابر اصلی شهر، همکاری با گروه های مردمی در برگزاری جشن های کوچک محله ای با رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیز در ایام دهه فجر با همکاری دستگاه ها و نهادهای مرتبط انجام خواهد شد.
 ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۶۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید