رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
فراخوان جشنواره ملی «عصر ترانه» اعلام شد؛

میزبانی شیراز از اولین جشنواره تخصصی ترانه

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: نخستین جشنواره ملی تخصصی ترانه با عنوان «عصر ترانه» به میزبانی شیراز برگزار می شود.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، فرزاد صدری با بیان اینکه نخستین جشنواره ملی ترانه شیراز، در دو بخش اصلی با موضوع آزاد و بخش ویژه با موضوعات شیراز، گذشت، مهربانی و همسایه‌داری برگزار می شود، گفت: این جشنواره به منظور ارج نهادن به هنر ترانه‌سرایی فاخر، حمایت از هنرمندان این عرصه و شناسایی استعدادهای جوان با همکاری موسسه آوای هنر سمراد در گستره ملی برگزار می شود.
وی افزود: مریم ذاکری از ترانه‌سرایان شناخته شده شیراز دبیر علمی، محمد شاهدی معاون اجرایی و هادی ورشویی مشاور هنری این جشنواره هستند.
صدری در تشریح شرایط شرکت در جشنواره ملی ترانه شیراز نیز بیان داشت:  ترانه‌سرایانی مجاز به شرکت در جشنواره بوده و آثارشان داوری خواهد شد که در انتشار ترانه های قبلی خود شرایط و قوانین رسمی کشور در خصوص انتشار آثار را رعایت کرده باشند و  هر هنرمند صرفاً مجاز به ارسال دو ترانه در هر بخش جشنواره است.
معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با تأکید بر اینکه مسئولیت مالکیت معنوی آثار برگزیده بخش آزاد برعهده ارسال کننده خواهد بود، تصریح کرد: مالکیت معنوی ترانه های برگزیده بخش ویژه متعلق به شهرداری شیراز خواهد بود.
وی «فرم، زبان، تصویر پردازی، خلاقیت، تکنیک، شناخت و رعایت موسیقی شعر، تازگی مضمون و تناسب آن با فرم و محتوای ترانه» را از  شاخص های اصلی داوری دانست و ادامه داد: داوران نهایی جشنواره حمیدرضا لطف اللهی رییس واحد موسیقی صدا و سیمای فارس، علی تفرشی عضو شورای موسیقی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، افشین سیاهپوش ترانه سرا و خواننده، مهرداد نصرتی آهنگساز، خواننده، تهیه کننده و مدیر تولید آثار موسیقی، حسین توکلی خواننده صدا و سیما و آهنگساز، پیمان رسولی ترانه سرا، آهنگساز و خواننده و حسن دهقان شاعر و دبیر انجمن اهل قلم استان فارس خواهند بود.
صدری با بیان این مطلب که به آثار برگزیده جشنواره علاوه بر لوح تقدیر، جوایز نقدی اهدا می شود گفت:  ترانه‌سرایان تا 30 بهمن 1399 مهلت دارند آثار خود را صرفاً از طریق پست الکترونیکی honaresamrad@gmail.com به دبیرخانه جشنواره ملی ترانه شیراز ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09190392500 تماس گرفته یا برای دریافت فرم فراخوان به تارنمای www.asretaranefestival.ir مراجعه کنند.۱۳۹۹/۱۱/۰۱
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۱۱۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید