رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی معاون شهردار شیراز اعلام کرد؛

شیراز در تلاش برای کسب عنوان « شهر ملی دوچرخه»

معاون شهردار در مراسم روز هوای پاک، گفت: شیراز برای کسب عنوان «شهر ملی دوچرخه» با یک شهر دیگر کشور در حال رقابت است، که در این زمینه در جهت توسعه زیرساخت‌ها و تعریف مسیرهای دوچرخه، کارهای خوبی در انجام شده است.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، رئیس این سازمان  در مراسم روز هوای پاک، گفت: شیراز برای کسب عنوان «شهر ملی دوچرخه» با یک شهر دیگر کشور در حال رقابت است، که در این زمینه در جهت توسعه زیرساخت‌ها و تعریف مسیرهای دوچرخه، کارهای خوبی در انجام شده است.
دکتر مرتضی جعفری با بیان این نکته که آنچه یک شهر زیبا را می‌سازد، تنها کالبد آن نیست، بلکه مردم و رفتارهای آنهاست، ادامه داد: باید فرهنگ استفاده از دوچرخه را از صرف یک وسیله تفریح ارتقاء دهیم و این فرهنگ را در مردم شهر نهادینه کنیم، چرا که آنچه شهر را می سازد، مردم هستند.
 وی افزود: توسعه پیاده روها، پل ها و بزرگراه نمی تواند مشکل ترافیک را حل کند بلکه ترافیک را انتقال می دهد ما باید مردم را به استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه  تشوبق کنیم تا هم سلامتی مردم حفظ شود هم فضای شهر از نظر آلودگی مصون بماند.
معاون شهردار با اشاره به این نکته که علاوه بر ساخت و توسعه پیاده راه ها باید نگاه هنری به آنها داشته باشیم گفت: شهروندان باید با دیدن فضای هنری پیاده راه ها به سمت آنها تشویق شوند و فرهنگ پیاده روی توسعه پیدا کند.
وی تصریح کرد: شهر زیست پذیر یکی از مسائلی است که در دستور کار ما قرار دارد و ترویج شعار شهر پیاده محور که توسط شورای اسلامی شهر شیراز در نظر گرفته شد، مورد توجه قرار دارد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اظهار داشت:  شیراز در مقایسه با سایر کلان شهر ها هوای بهتری دارد، که این به موقعیت جغرافیایی شیراز و فرهنگ بالای مردم باز می گردد و سرانه بالای دوچرخه سواری در این شهر نشان دهنده این فرهنگ است.

 ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۵۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید