رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خبرداد؛

آغاز بکار مرحله دوم مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی

مرحله دوم مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی (استعدادیابی، پرورش و بورس دائم دانش آموزان مستعد مناطق محروم شهر شیراز) آغاز می شود. دانش‌آموزان دختر برگزیده مرحله اول، در فصل پاییز با شرکت در مرحله دوم مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی از آموزش‌های لازم در زمینه‌های استعدادی متفاوت بهره‌مند می شوند.

به گزارش اداره ارتباطات سازمام فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، بتول معلم، معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی این سازمان  با بیان اینکه این آموزش‌ها به‌ مدت ۱۷ روز از نهم تا بیست و پنجم مهرماه و به شکل مجازی برگزار می‌شود گفت: این برنامه با هدف ایجاد عدالت آموزشی و ایجاد عدالت شهری با مشارکت جدی و تخصصی بنیاد ملی نخبگان استان فارس، اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، نواحی ۳ و ۴ ، مجمع خیرین نخبه پرور فارس و سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در حال اجرا است.
وی اظهار داشت: فعالیت مدارس فصلی خلاقیت تاکنون در مرحله شناسایی استعدادها و فعالیت گروهی بوده است. بدین ترتیب که پس از پایش‌ کودکان و نوجوانان در مراحل مختلف، آنان با عنوان سفیران شهرداری شیراز و بنیاد نخبگان استان فارس در شهر شیراز و محلات خود منصوب می‌شوند و تحت حمایت مجمع خیرین نخبه‌پرور تا زمانی که واجد شرایط نخبگی باشند از امکاناتی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، بهره‌مند می‌شوند.
معلم تاکید کرد: این مدارس از پاییز سال ۹۸ آغاز به‌کار کرده و ۷۲ نوجوان مستعد مناطق کمتر برخوردار شیراز طی فرآیند آزمون و سنجش در مدارس نواحی ۳ و ۴ شناسایی شدند و که پس از شرکت در کلاس‌های دوره‌ای مدارس فصلی و انجام آزمون های مختلف عملی در بازه زمانی یکسال گذشته، اکنون ۵۵ نفر به مرحله دوم راه یافته اند و آموزش های لازم جهت رسیدن به مرحله نخبگی را طی می نمایند.
وی افزود: مسئولیت اجتماعی شهرداری حمایت مادی و معنوی از نخبگان و زمینه‌سازی برای شکوفایی استعدادهای آنان است و این دانش‌آموزان مستعد تا پایان اسفندماه سال جاری، با شرکت در مدارس فصلی خلاقیت می‌توانند از امکاناتی که در اختیار آنان قرار داده می‌شود، بهره‌مند شوند.
معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز حاصل فعالیت مدرسه‌ فصلی خلاقیت را پرورش انسان‌هایی دانست که از مهارت‌های گوناگون اجتماعی و فردی برخوردارند و می‌توانند برای شهر و محله خود انسانی مفید باشند.
معلم سرفصل دروس آموزشی در دوره‌ دوم مدرسه فصلی را انضباط شخصی، تکنیک خلاقیت شش کلاه تفکر، حل مسأله، روش ارائه علمی، کارگروهی و تیمی، نگرش پژوهشی در علوم انسانی، هدایت تحصیلی، نگرش پژوهشی در فنی و مهندسی و نگرش ادبی شمرد.
وی در پایان ابراز داشت: این فراد در افق بلندمدت به عنوان سفیران و شهریاران اجتماعی شهرداری شیراز و بنیاد ملی نخبگان فارس در محلات فعالیت خواهند کرد و امیدواریم با پرورش نوجوانان و کودکانی توانمند اجتماعی و فعال در مقیاس محله بتوانیم سرمایه های اجتماعی و فرهنگی محلات را ارتقاء بخشیم.۱۳۹۹/۰۷/۱۴
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۱۹۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید