رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
به مناسب بزرگداشت هفته گردشگری

ایران را به شیراز می شناسند

دکتر مرتضی جعفری در مراسم بزرگرداشت هفته گردشگری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که شیراز را در قله دانسته اند، اظهار داشت: شیراز در دارا بودن تمام بخش¬های گردشگری مانند گردشگری درمان، ادبی، خوراک، مذهبی و طبیعت بدون هیچ اغراقی در اوج و قله هست و بر این باورم که ایران را به شیراز می شناسند.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز رئیس این سازمان گفت: با ورود کرونا رویکرد برنامه های این سازمان تغییر کرده است.
دکتر مرتضی جعفری در مراسم بزرگرداشت هفته گردشگری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که شیراز را در قله دانسته اند، اظهار داشت: شیراز در دارا بودن تمام بخش­های گردشگری مانند گردشگری درمان، ادبی، خوراک، مذهبی و طبیعت بدون هیچ اغراقی در اوج و قله هست و بر این باورم که ایران را به شیراز می شناسند.
معاون شهردار شیراز با تاکید بر فرمایش دیگر مقام معظم رهبری که می فرمایند اگر شیراز فقط ظرفیت گردشگری خودش را فعال کند بایران را به شیراز ه هیچ درآمد دیگری نیاز ندارد، افزود: یکی از صنوف که بیشترین آسیب را از کرونا دید گردشگری بود که اعتقاد دارم باید به این اتفاق به دیده فرصت نگاه کنیم و با هم اندیشی می توان فکر راه نجات خلاقانه ای برای پویایی صنعت گردشگری اندیشید.
وی همچنین از ارایه لایحه بخشش عوارض بخش گردشگری به شورای شهر خبر داد و گفت: بر اساس این لایحه که به زودی به شورای شهر ارایه می شود، عوارض مربوط به شهرداری صنف گردشگری تا پایان سال ۹۹ بخشیده خواهد شد که خبر خوبی برای این صنف پرتلاش و تاثیرگذار است.
 
ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی جدید با بهره‌برداری از طرح‌های جدید گردشگری
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری فارس در مراسم بزرگداشت هفته گردشگری گفت: ۱۶۲ طرح با اعتبار ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری این استان در دست ساخت است.
مصیب امیری با بیان اینکه این تعداد طرح باعث ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی جدید می‌شوند اظهار داشت: که از سال ٩٢ تاکنون، ۶٢ هتل و اماکن اقامتی گردشگری و ١۵٠ واحد بومگردی در استان فارس فعال شده است.
وی به تاثیر نامطلوب ویروس کرونا بر صنعت گردشگری اشاره کرد و افزود: در حالیکه فعالان صنعت گردشگری خود را برای نوروز ۹۹ آماده می‌کردند این ویروس برروی فعالیت‌های اجتماعی تاثیر گذاشت و تاکنون ۶۰۰ میلیارد به صنعت گردشگری فارس ضرر وارد شده است.
 
تلاش استانداری برای کاهش ضرر بخش گردشگری از ویروس کرونا
قائم مقام معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: این مجموعه تمام تلاش خود را برای کاهش ضرر و زیان بخش گردشگری از ویروس کرونا به کار بسته است.
مهندس علوی در آیین بزرگداشت هفته گردشگری که توسط سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز در ارگ کریمخان برگزار شد با تقدیر از فعالان صنف گردشگری اظهار داشت: باید وجود ویروس کرونا را پذیرفت و به دنبال راه‌های جایگزین برای حیات بخش گردشگری بود.
وی همچنین نسبت به رواج برخی شایعات درباره ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین هشدار داد و افزود: تمامی مرزها به سمت کشور عراق مسدود است و هرگونه اخبار درباره ثبت‌نام تعدادی محدود جهت حضور در این کشور در مراسم اربعین تکذیب می‌شود.
 
از اتوبوس‌های گردشگری شهرداری رونمایی شد
به مناسبت هفته گردشگری از اتوبوس‌های گردشگری شهرداری شیراز رونمایی شد. این اتوبوس‌ها که با هدف تقویت صنعت گردشگری کلانشهر شیراز آماده‌سازی شده‌اند، به ۲ روش خدمات‌دهی خواهند کرد.
در روش نخست بر اساس ضوابط قانونی اتوبوس‌ها به آژانس‌های گردشگری واگذار خواهند شد تا به ارائه خدمات به گردشگران بپردازند.
در روش دیگر اتوبوس‌های گردشگری به ۳ بخش شامل شهروندان مناطق کم‌برخوردار، اعضای فرهنگسراها و سرای محلات و گردشگران داخلی و خارجی حاضر در شیراز خدمات خواهند داد.
همچنین به منظور سهولت استفاده سالمندان و افراد کم‌توان اتوبوسها بهینه‌سازی شده و برای ویلچر شهروندان کم‌توان نیز جانمایی صورت گرفته است.
 
رونمایی از پوستر ۲ طرح فرهنگی شهرداری شیراز
در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته گردشگری از پوستر ۲ طرح فرهنگی شهرداری شیراز رونمایی شد.
نخستین رونمایی مربوط به پوستر " اولین دوره فراخوان ملی ققنوس" بود.
در این فراخوان از تمام گرافیستها و نقاشان سراسر کشور دعوت شده تا برای بازمعرفی سایتهای گردشگری با استفاده از افسانه ها و اساطیر ایرانی، اقدام به طراحی کنند. برای برگزیدگان و نفرات نیز جوایزی درنظر گرفته شده است.

پوستر دوم نیز مربوط به "جمعه‌های خلاق ادبی" است. کلانشر شیراز در تلاش است تا به شبکه شهرهای خلاق ادبی جهان بپیوندد.
سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در تلاش است تا با برگزاری رویدادهای ادبی مسیر پیوستن این کلانشهر تاریخی را به این شبکه هموار کند.
در جمعه‌های خلاق ادبی که تاکنون ۲ برنامه آن اجرا شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت هر جمعه یک سازمان مردم نهاد بر اساس فاکتورهای شهر خلاق ادبی موضوعی را مورد بررسی و کنکاش قرار می دهد.
 
تجلیل از برترین‌های گردشگری حوزه شهرداری
در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته گردشگری از برترین فعالان گردشگری در حوزه‌های مختلف فعال در شهرداری تجلیل شد.
در این مراسم و برای نخستین مرتبه از منتخبین در بخش‌های مختلف نظیر برترین شهردار، پاکبان و آتش‌نشان در مناطق گردشگرپذیرشهری، مدیران بناهای گردشگری تحت پوشش شهرداری، سازمانهای همکار در حوزه گردشگری شهرداری و مسئول حوزه خدمات گردشگری مناطق شهری که ظرفیت گردشگرپذیری دارند، با اون یادبود تقدیر شد.۱۳۹۹/۰۷/۱۳
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۶۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید