رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
درراستای تحقق شعار شیراز به عنوان شهر زیست پذیر سالمندان؛

کارت منزلت سالمندان توسط شهرداری شیراز رونمایی می شود

به منظور تحقق شیراز به عنوان شهر دوستدار سالمند و همزمان با روز جهانی سالمند کارت منزلت سالمندان رونمایی خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز معاون شهردار و رییس این سازمان در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر تلاش های انجام شده برای تهیه و ارایه کارت منزلت سالمندان گفت: شهروندان شیرازی که بیش از60 سال دارند، می توانند با مراجعه به آدرس salmandshiraz.ir در سامانه منزلت اجتماعی ثبت نام کرده و با درج اطلاعات خود از نزدیک ترین فرهنگسرای محل اقامت کارت خود را دریافت کنند.

دکتر مرتضی جعفری ویژگی مهم این طرح را همکاری دستگاه های مختلف دانست و افزود: با همدلی ایجاد شده بین شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز با دانشگاه علوم پزشکی، حوزه هنری، بهزیستی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، ورزش و جوانان توانستیم برای شروع امکانات مناسبی را جهت ارایه خدمات به سالمندان فراهم آوریم.

وی ادامه داد: بزرگترین مشکل در اجرای این طرح، تهیه بانک اطلاعاتی با کیفیت از داده های مربوط به سالمندان بود تا بتوان این افراد را بر اساس مولفه های درنظر گرفته شده شناسایی کرد.به همین منظور با طراحی سایت و اپلیکیشن و اتصال آن به ثبت احوال، اطلاعات سالمندان ثبت و سپس راستی آزمایی شده و در نهایت کارت منزلت صادر و خدمات درنظر گرفته به سالمندان ارایه می شود.
جعفری با تاکید بر ارزش اطلاعات جمع آوری شده از سالمندان در سامانه در نظر گرفته شده گفت: با استفاده از این اطلاعات می توان برنامه ریزی مناسبی برای افزایش کیفیت ارایه خدمات به سالمندان در بخش های گوناگون انجام داد.
وی درباره امکانات درنظر گرفته شده برای سالمندان از طریق کارت منزلت نیز گفت: بازدید رایگان از اماکن گردشگری تحت نظر میراث فرهنگی، باغهای شهرداری، استفاده رایگان از مترو شیراز، سالن­های ورزشی شهرداری، مراکز مشاوره شهرداری و بهره مندی از تخفیف سینماها از جمله مزایای کارت منزلت است.

کارت منزلت سالمندان در راستای رویکرد انسان محوری شورای پنجم است
دکتر علی ناصری رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز نیز در این نشست خبری با بیان اینکه حدود 183 هزار سالمند در شیراز شناسایی شده اند، گفت: یکی از شعارهای شورای پنجم انسان محوری بود که در همین راستا در روز نهم مهرماه و در مراسمی در باغ عفیف آباد از کارت منزلت سالمندان رونمایی خواهد شد.
وی از پیش بینی صدور کارت برای تمام سالمندان شهر شیراز خبر داد و افزود: با ارایه کارت منزلت برای قشر سالمند و بهره مندی این افراد از خدمات درنظر گرفته، برند شیراز شهر دوستدار سالمند به شکل عملی عینیت خواهد یافت.۱۳۹۹/۰۷/۰۱
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۴۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید