رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
در سی و نهمین نشست کمیسیون فرهنگی اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران مطرح شد؛

تعالی فرهنگ؛توسعه شهری

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران گفت: شهرداری‌ها هنوز خود را نهاد خدماتی می‌دانند و بخش عمرانی را تقویت می‌کنند در حالی که عمده ماموریت فرهنگی در شهرها بر عهده شهرداری است و به همین سبب باید از نهاد خدماتی به نهاد اجتماعی مبدل شوند و وظیفه فرهنگی شهرداری‌ها مهمتر از خدمات‌رسانی است.

شهرداری ها باید از نهاد خدماتی به نهاد اجتماعی مبدل شوند   
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران در سی و نهمین نشست این کمیسیون در شیراز گفت: شهرداری‌ها هنوز خود را نهاد خدماتی می‌دانند و بخش عمرانی را تقویت می‌کنند در حالی که عمده ماموریت فرهنگی در شهرها بر عهده شهرداری است و به همین سبب باید از نهاد خدماتی به نهاد اجتماعی مبدل شوند و وظیفه فرهنگی شهرداری‌ها مهمتر از خدمات‌رسانی است.
محمد عیدی با بیان اینکه دو رویکرد انسان‌مدارانه و انسان‌وارانه در حوزه فرهنگ وجود دارد اظهار داشت: رویکرد انسان‌وارانه درحال کنار زدن رویکرد انسان مدارانه است که این مقوله دارای تاثیری متقابل است به این معنا که همانگونه که ما شهر را می‌سازیم, شهر نیز ما را می‌سازد.
عیدی نقش اقتصاد فرهنگ را در اقتصاد شهری مهم برشمرد و عنوان داشت: جایگزین شدن اقتصاد فرهنگ در جهان و حرکت کشورهای پیشرو به این سمت موضوعی است که باید توسط شهرداری‌ها مورد توجه قرار گیرد.

امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ دفاع مقدس نیاز داریم
رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در نشست کمیسیون فرهنگی اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهر های ایران با اشاره به پیش رو بودن هفته گرامیداشت دفاع مقدس،گفت: نوع برخورد سازمان‌های فرهنگی و به ویژه سازمان‌های فرهنگی زیرمجموعه شهرداری با موضوع هفته دفاع مقدس بسیار تعیین کننده است و باید برنامه‌ریزی درستی در این باره انجام شود زیرا امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ دفاع مقدس و به افرادی نیاز داریم که ارزش‌ها را درک کرده و به آنها پایبند باشند.
عبدالرزاق موسوی اضافه کرد: در حال حاضر نحوه برخورد سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و شهرداری با مساله فقر و مشکلات اقتصادی مردم بسیار مهم است. 
وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی در کل کشور مشترک است، شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی می‌توانند به این مسائل به عنوان اولویت‌های مهم توجه کنند، اما امروز نتوانسته‌ایم آنگونه که باید از ظرفیت دولت و مجلس شورای اسلامی برای تحقق این اولویت‌ها و اهداف شهرداری‌ها بهره گیریم.
موسوی، در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از مشکلات فراروی شهرداری و مدیریت شهری کلانشهرها اشاره و بیان کرد: وضعیت نیروی انسانی در برخی از شهرداری‌ها به ویژه در حوزه سازمان‌های فرهنگی و اجتماعی یکی از این مشکلات است.
وی به ضرورت برخورداری از نیروی انسانی متخصص در شهرداری‌ها اشاره کرد و افزود: امروزه شهرداری‌ها بخصوص شهرداری‌ کلانشهرها با مشکل نیروی انسانی متخصص روبرو هستند و دولت و مجلس باید برای رفع این مشکل به دنبال راه‌حلی باشند.
این مسئول ادامه داد: اگر بخواهیم سازمانی پویا داشته باشیم، نیروی انسانی باید به عنوان عنصر اول مجموعه باشد زیرا یک مدیر شایسته و توانمند، با در اختیار داشتن نیروی انسانی کارآمد می‌تواند سازمان را با حداقل‌ها به موفقیت برساند.


توجه به فرهنگ شهروندی باید اولویت سازمان فرهنگی باشد
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز نیز با حضور در کمیسیون فرهنگی اجتماعی مجمع شهرداران کلانشهر های ایران توجه به فرهنگ را لازمه حل مشکلات دانست و بیان داشت: امروزه فرهنگ بالاتر از اقتصاد و سیاست به عنوان راه حل مشکلات جاری جامعه بشری باید مورد توجه قرار گیرد.
سید احمدرضا دستغیب ادامه داد: معتقدم برای غلبه بر مشکلات فعلی باید به از تفکر دولتی به تفکر مردمی رسیده و توجه به فرهنگ شهروندی را در سازمان فرهنگی اجتماعی اولویت قرار گیرد.
 
اعلام نامزدی شیراز برای پایتختی کتاب جهان
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با حضور در این نشست گفت: ایران، امسال در وانفسای همه‌گیریِ بیماری کرونا، در معرضِ یک آزمون بزرگ قرار گرفت، آزمونی که سیاست، اقتصاد، ورزش و گردشگری را به چالش کشید و از همه بیشتر فرهنگ، هنر و مبانی اجتماعی را نشانه گرفت.
مرتضی جعفری در ادامه افزود: با توجه به شرایط به وجود آمده ۲ راه بیشتر پیش رویمان نبود، یا باید دست روی دست می‌گذاشتیم و در انتظاری گنگ و مبهم، برای از سر گذراندن سایه شوم کرونا می‌نشستیم یا اینکه آستین همت بالا زده و از راهی دیگر به مردمانی که چشم امیدشان به روزنه‌های امید بود خدمت می‌کردیم.
وی افزود: شیراز، شهر مدارا، مهربانی، اندیشه، هنر، علم و معنویت، راه دوم را در پیش گرفت و تلاش کرد با استفاده از شرایط و فرصت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و همچنین ظرفیت های مردمی، رویدادهایی را رقم زند که در خور نام پیشینه شیراز باشد. 
جعفری با بیان اینکه شیراز امسال پایتخت کتاب ایران است گفت: امسال شیراز نامزدی خود برای پایتخت کتاب جهان را با شعار «خواندن برای احترام به تفاوت‌ها» اعلام کرده است تا در عرصه‌های بین‌المللی همچون حافظ و سعدی، نماد تساهل و تسامح باشد.
 
 
شهردار شیراز عضو شورای شورای سیاستگذاریشهرهای فعال ایران شد
در ادامه این نشست با حکمی که از سوی وزارت ورزش و جوانان و مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور صادر شده است، حیدر اسکندرپور شهردار شیراز به عنوان عضو شورای سیاستگذاری شهرهای فعال ایران "شفا" منصوب شد.
در این جلسه عنوان شد: این انتصاب به دنبال فعالیت‌های شایسته شهرداری شیراز در توسعه ورزش‌های شهروندی در سطح شهر شیراز صورت گرفته است که نشان از اهمیت نگاه این مجموعه به فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و شهروندی دارد.
در این نشست همچنین از پوستر رویداد فرهنگی “ نخستین‌ شهرواره ایران شهر” رونمایی شد.
 
 
 
 
 
 ۱۳۹۹/۰۶/۳۰
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۶۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید