رئیس سازمان
دکتر مرتضی جعفری
دکتر مرتضی جعفری
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
دانلود عکس


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز:

کتابخانه فرهنگسرای بهمن‌بیگی می‌تواند یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز محسوب شود

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در بازدید از فرهنگسرای «بهمن‌ بیگی» گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کتابخانه فرهنگسرای بهمن‌بیگی می‌تواند یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز محسوب شود.


معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در بازدید از فرهنگسرای «بهمن‌ بیگی» گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کتابخانه فرهنگسرای بهمن‌بیگی می‌تواند یکی از غنی‌ترین کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز محسوب شود.
دکتر مرتضی جعفری تشریح کرد: چهار هزار و ۷۰۰ جلد کتاب در این کتابخانه وجود دارد، کتابخانه شخصی زنده یاد استاد چینی به فرهنگسرای «بهمن بیگی» اهدا شده است و با مجموعه‌ مجلات وزین ادبی، فرهنگی و هنری همچنین مجموعه کتاب‌های تاریخی که در اینجا استقرار یافته، این کتابخانه یکی از مراکز اصلی مراجعه‌های ادبی و تاریخی خواهد بود. میزهای مطالعه این کتابخانه طبق استانداردهایی است که در کتابخانه ملی تهران وجود دارد.
وی افزود:‌ با راه‌اندازی پژوهشکده اقوام با نام «بخارای من ایل من» که شامل پژوهش در ادبیات فولکلور است، همچنین پژوهشگاه دست‌بافته‌های سنتی ایران، فرهنگسرای بهمن‌بیگی به عنوان اولین مرکز بزرگ فرهنگی-هنری که رویکرد آموزشی و پژوهش دارد، معرفی خواهد شد.

دکتر جعفری با اشاره به ضرورت نگاه تخصصی به فرهنگسراهای شیراز اظهار داشت: رویکردمان در فرهنگسرای «بهمن بیگی» آموزشی علمی-ادبی، در فرهنگسرای «حکمت» هنری و در فرهنگسرای «شهروند»، آموزش شهروندی است.۱۳۹۹/۰۶/۲۲
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
بازدید ها : ۷۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید