ایده‌های جدید در راستای توسعه فرهنگ شهروندی در شیراز به کار گرفته شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز:
ایده‌های جدید در راستای توسعه فرهنگ شهروندی در شیراز به کار گرفته شود
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: ایده‌های نوین با هدف توسعه فرهنگ شهروندی در شیراز به کار گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی راد در آئین پایانی کارگاه استاپ موشن اظهار کرد: برای کارهای گرافیکی و کارهای مدرن گرافیکی مانند نمونه‌هایی که توسط دانشجویان ساخته شده است و کارهای مشابهی از این نمونه‌ها در گالری‌های دنیا وجود دارد زیرا اینها می‌تواند به عنوان یک ایده جدید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه کسی این کار را انجام می‌دهد باید به فرهنگ خود نگاه کند و بین داشته‌های خود و آنچه که دنیا عرضه می‌کند تلفیق ایجاد کرده و بتواند این خلاقیت‌ها را بومی‌سازی کند، خاطرنشان کرد: دانشجویان خلاق ما باید بتوانند خلاقیت‌های خود را براساس داشته‌های خود در قالب هنرهای مدرن عرضه کنند چراکه این روش‌ها می‌تواند برای شهروندان جذابیت داشته باشد و فرهنگ‌سازی کند.
معاون فرهنگی، شهردار شیراز با اشاره به گسترش فزاینده فضای مجازی در دنیای امروز، تصریح کرد: امروزه فضای مجازی می تواند به توسعه فرهنگ کمک کند و می تواند فرصت مناسبی برای توسعه فرهنگ باشد.
گشتاسبی راد با بیان اینکه معمولا وقتی یک ایده نو و مدرن در یک جامعه سنتی وارد می شود جامعه سنتی در برابر آن مقاومت می‌کند، عنوان کرد: امروز هم می بینید که مردم کمتر تلویزیون می بینند و سراغ فضای مجازی می روند چون می توانند آن مطالبی را که دوست دارند انتخاب کنند نه آن چیزهایی که برایشان انتخاب می شود بنابراین انتخاب با مخاطب است و امروز فضای مجازی با این سطح گسترده و فراگیر می‌تواند پیام رسانی قوی در سطح بین المللی داشته باشد.
وی تاکید کرد: کار خوب زمانی بهترین می شود که پشتوانه مطالعاتی دقیق و مناسب داشته باشد چه کارهای هنری و اجتماعی و حتی ورزشی و اگر مطالعات نداشته باشد کار هنری خوبی نخواهد بود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه کارگاه آموزشی ساخت استاپ‌موشن پرچم شهروندی در قالب سه رنگ پرچم به موضوعات فضای سبز، ترافیک، ایمنی و آتش‌نشانی، پرداخته است، اظهار کرد: این برنامه در تیر ماه امسال با حضور 55 نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته گرافیک با همکاری موسسه آموزش عالی آپادانا برگزار و تعداد 25 اثر با موضوعات شهروندی در قالب تکنیک استاپ موشن تولید شد.
به گفته وی استاپ موشن یکی از تکنیک های زیرمجموعه انیمیشن و در بحث تبلیغات یکی از ابزارهای نوین تبلیغاتی است که هزینه آن کمتر از انیمیشن و یکی از روش های توانمند و مفید برای تیزرهای تبلیغاتی در بحث آگهی های تبلیغاتی، فیلم های کوتاه آموزشی، آگهی های تجاری و غیره است و در این کارگاه از ظرفیت های بومی شهر خودمان برای ساخت استاپ موشن استفاده کرده‌ایم.
احمد تنوری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز، نیز در آئین پایانی کارگاه استاپ‌موشن اظهار کرد: در ادامه آموزش‌های فرهنگ شهروندی که توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز انجام شده این کارگاه از اقدامات خوبی است که صورت گرفت.
وی با بیان اینکه اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز به ویژه در حوزه آموزش وظایف شهروندی در کشور پیشتاز است، تصریح کرد: این برنامه هم یک ابتکار و عمل نوین است و باید این امکان فراهم شود که در سایر کلانشهرهای کشور با تبعیت از طرح‌های موثر این مسیر ادامه پیدا کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه شورای پنجم در دوره فعالیت خود کمیسیون حقوق شهروندی را ایجاد کرد، افزود: در این بخش شورا به آموزش تکالیف و وظایف شهروندی می‌پردازد یعنی اینکه یک شهروند در ارتباط با جامعه چه تکالیفی دارد و آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه امروزه بیشتر شاهد تبلیغ و تکرار آموزش شهروندی هستیم، عنوان کرد: در شهرداری که نهادی حاکمیتی است باید نظارت دقیق نسبت به تضییع حقوق مردم توسط شهرداری باشد اما تاکنون آنچنان که باید و شاید نهاد نظارتی در شورای اسلامی تشکیل نشده و این برنامه ما هست که این مهم با جدیت دنبال می‌شود.
تنوری بیان کرد: یکی از برنامه های آتی شوراری اسلامی شهر شیراز جایزه شهروند نمونه است که در کمیسیون فرهنگی اجتماعی، آئین نامه ای تحت عنوان لایحه، قراراست به شورا، برای انتخاب شهروند نمونه ارائه شود. در این جشنواره  ازنام آوران، چهره های علمی و نخبگان و غیره قرار است تجلیل به عمل آید
وی تصریح کرد: در این برنامه جدید به انتخاب شهروند نمونه پرداخته می شود که الزاما چهره های نامدار نیستند بلکه افرادی هستند که نسبت به حفظ میراث تاریخی و فرهنگی شیراز و محیط زیست و فضای سبز و غیره حساسیت دارند و به سایر وظایف شهروندی خود به خوبی عمل می کنند.
علی ناصری، عضو شورای اسلامی شهر شیراز، نیز در این آئین  گفت :برقراری ارتباط با نهادهای اداره امور شهرها، لازمه دانشگاه‌های نسل چهارم است و علمی که بتواند هم قدرت و هم ثروت ایجاد کند علمی کارآمد است و بخشی از این علم به اقتصاد هنر برمی گردد.
وی با بیان اینکه دانشگاه باید بتواند در زمینه سیاست گذاری‌های کلان هم همکاری کند، تصریح کرد: بحث اقتصاد و اشتغال بزرگترین مشکل امروز کشور است و وقتی اقتصاد هنر و اقتصاد فرهنگ مطرح می شود به این مساله کمک کننده است.
ناصری با اشاره به اینکه آمار تصادفات خیابانی در شیراز زیاد است و تصادفاتی که درون شهر اتفاق می‌افتند نه تنها منجر به فوت که منجر به معلول شدن تعداد زیادی از همشهریان ما شده است، بیان کرد: انضباط ترافیکی و همچنین ایمنی و آتش نشانی از موضوعات این کارگاه بوده و مواردی که به خوبی مورد توجه قرار گرفته لازمه زندگی در شهری مانند شیراز است.
جهرمی، رئیس دانشگاه آپادانا شیراز، نیز در این آئین با بیان اینکه همکاری دانشگاه و صنعت، شهرداری و سایر ارگان های مسئول امور شهر همیشه آرزوی من بوده است، اظهار کرد: علم به تنهایی کاری نمی کند وقتی ارزش پیدا می کند که به عمل تبدیل شود و در خدمت مردم باشد و بتواند مشکلی را حل کند و انگیزه ای ایجاد کند و آموزشی به جامعه بدهد.
وی با اشاره به اینکه برگزاری این برنامه با مشارکت شهرداری انجام گرفته است وجز با برقراری ارتباط بین دانشگاه و شهرداری میسر نبود، خاطرنشان کرد: اگر قرار است از نیروهای جوان استفاده شود و مملکت ساخته شود جز این مسیر راهی نیست.
رئیس دانشگاه آپادانا شیراز بیان کرد: تقاضای ما از مسئولان که خودشان فارغ‌التحصیل‌های دانشگاه‌ها هستند این است که مسیر را برای حضور قشر جوان و دانشگاهی باز کنند تا جوانان بتوانند نیروی جوانی، علم و تخصص خود را به خدمت جامعه بگیرند و امیدواریم این کارگاه مقدمه‌ای برای ارتباط بیشتر دانشگاه و شهرداری باشد.
 


۱۳۹۷/۰۹/۲۴
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
تعداد بازدیدها : ۶۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
 


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳