برگزاری جشنواره ملّی عکاسی اجتماعی ویزور (دریچه ای به جامعه

برگزاری جشنواره ملّی عکاسی اجتماعی ویزور (دریچه ای به جامعه(
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی؛ دومین جشنواره ملّی عکاسی اجتماعی ویزور با همکاری معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی شهرداری و دانشگاه شیراز (کانون فیلم و عکس) برگزار می گردد.
دکتر گشتاسبی راد در اهمیت این جشنواره بیان کرد: ثبت و ضبطِ موقعیت هایی از زندگی، از قدیمی ترین رفتارهای اجتماعی است که ارتباط بسیار نزدیکی با فرآیند فرهیختگی دارد. از سوی دیگر از آنجایی که هر عکس حکایتی دقیق از گروه و اجتماعی دارد که پشت سر آن می ایستد؛ بنابراین هنری کاملا اجتماعی و حایز اهمیت تاریخی و فرهنگی است.
معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در ادامه افزود:
هنر عکاسی به لطف پیشرفت های تکنولوژیک، کاری ارزان و به لحاظ فنی ساده شده است. بنابراین همه شهروندان می توانند در این برنامه مشارکت نموده و استعدادهای خود را محک بزنند.
گشتاسبی راد تاکید کرد: با توجه به گره خوردن این هنر با زندگی شهروندان و انعکاس زندگی روزمره آنها در آن می توان گفت آثار بدست آمده از این جشنواره به نوعی مستند اجتماعی و گنجینه ای غنی از میراث ملموس و ناملموس تاریخ معاصر خواهد بود.
سارا همت هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد فضای رقابت سالم و نشاط اجتماعی، افزایش دقت و حساسیت اجتماعی در بین شهروندان، استفاده از زبان هنر در انتقال مفاهیم و هنجارهای اجتماعی، افرایش مشارکت های اجتماعی، تقویت بینش اجتماعی و ایجاد دغدغه های اجتماعی در شهروندان و هنرمندان، تقویت و ترویج هنر در سبک زندگی، ایجاد آگاهی اجتماعی و مانند آن بر شمرد.
معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی ادامه داد: این جشنواره با برگزاری کارگاه های تخصصی جامعه شناسی، تورهای عکاسی اجتماعی و تاریخی، نشست های تخصصی و نمایشگاه های مختلف طی ۲ ماه، ابتدا بینش و رویکرد اجتماعی مورد نیاز را در مشارکت کنندگان ایجاد خواهد کرد.
وی محورهای اصلی و فرعی جشنواره را حوزه های: نشاط اجتماعی، حقوق شهروندی، مسئولیت  پذیری اجتماعی و آسیب های اجتماعی اعلام کرد و تاکید کرد که به جهت ایجاد فرصت برابر برای شرکت عموم شهروندان و هنرمندان حرفه ای، جشنواره به دو بخش مشارکت کنندگان حرفه ای و مشارکت کنندگان در مسیر تجربه (غیرحرفه ای) تقسیم شده است.
همت در پایان اظهار داشت: علاقمندان می توانند با ثبتنام در سایت visorfestival.ir آثار خود را تا پایان دی ماه ارسال نمایند و به برگزیدگان نهایی هر دو بخش جوایز نقدی و نفیسی اهدا میگردد. وی افزود: آثار برتر در نمایشگاهی جهت مشاهده عموم شهروندان در تاریخ ۹ اسفند ماه به نمایش گذاشته خواهد شد.
 


۱۳۹۷/۰۹/۱۷
منبع : سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی
تعداد بازدیدها : ۸۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
دکتر ابراهیم گشتاسبی راد
تلفن:   4 - 37363081  - 071 
ملاقات ارباب رجوع با رئیس سازمان شنبه ها 10 تا 12
 


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳