.     .     .     .

یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ شناسه خبر : 50013
اولین انجمن توانخواهان کشور در شهرداری شیراز تشکیل شد

اولین انجمن توانخواهان کشور در شهرداری شیراز تشکیل شد

 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اولین دوره مسابقات فوتسال ویژه توانخواهان در شیراز برگزار شد.
رییس اداره ورزش این سازمان ضمن ابراز خشنودی از برگزاری اولین دوره مسابقات فوتسال گروه‌های توانخواه یادآور شد: اولین انجمن توانخواهان کشور در شهرداری شیراز تشکیل و در اداره ورزش سازمان فرهنگی- اجتماعی و ورزشی مستقر شد.
دکتر جواد کشاورز یادآور شد:  امروزه ورزش به عنوان تأثیرگذارترین عامل اجتماعی برای ایجاد غرور ملی و افزایش سلامت و نشاط جامعه از سوی تمام جوامع پذیرفته شده است و دولتمردان دنیا تلاش می کنند فارغ از ابعاد شادی بخش، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی فعالیت های ورزشی،  از حضور تمام آحاد جامعه علی الخصوص معلولین در ورزش برای افزایش سلامت روحی _ روانی جامعه بهره ببرند.
وی تصریح کرد: یکی از رسالت های مهم سازمان فرهنگی توجه به تمام اقشار و گروه‌های مختلف جامعه می باشد و در این راستا ضرورت داشت که در بحث ورزش افراد توانخواه و دارای محدودیت های حرکتی و جسمی اقدامات به جا و مداومی انجام شود.
رییس اداره ورزش سازمان فرهنگی با بیان این مطلب که معمولا سازمان ها و نهادهای مدنی برای گرامیداشت روز جهانی معلولان، برنامه های متنوعی پیش بینی و اجرا می کنند گفت: توانخواهان بخش انکار ناپذیری از جمعیت هر جامعه هستند و نیاز به توجه و برنامه ریزی برای تمام روزهای سال دارند و در این راستا برای اولین بار در کشور، انجمنی باحضور نمایندگانی از جامعه معلولین و توانخواهان در سازمان فرهنگی برای تعامل، پیگیری و برنامه ریزی پیرامون ورزش این قشر راه اندازی شده است.
 
 محمد جواد کشاورز افزود:ایجاد تسهیلات جهت عبور و مرور توانخواهان در ورزشگاه‌ها و سالن های ورزشی از قبیل بهسازی پیاده راه، ایجاد رمپ یا نصب بالابر و ارائه خدمات اردویی که موجب حضور حداکثری آنان در کلاس‌ها و برنامه های ورزشی می شود از جمله اقدامات این اداره می باشد که امیدواریم به مرور زمان زمینه های همکاری و مشارکت بیشتر و بهینه تر شود.

وی پیرامون مسابقات فوتسال توانخواهان گفت: در این دوره از مسابقات بین تیم های جانبازان، ناشنوایان، نابینایان، کم بینایان، افرد قطع عضو و تیم پیوند اعضا در قالب هشت تیم  ودر سه روز به صورت دوره ای برگزار شد؛ که در پایان تیم فوتبال هفت نفره معلولین مقام اول، تیم قطع عضو مقام دوم و تیم خاص شیراز مقام سوم این دوره از رقابت ها را به خود اختصاص دادند.

کشاورز در پایان سخنانش یادآور شد: در ادامه این برنامه ها سری مسابقات ویلچر رانی، شطرنج، دارت، بادبادک بازی و جشنواره ورزشی شامل پیاده روی و اجرای یک سری مسابقات تفریحی ورزشی برای افراد توانخواه و خانواده های ایشان، توسط سازمان فرهنگی_ اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار می شود.
 


 

 شیراز،ابتدای خیابان حسینی، سمت راست، کوچه شماره 20
 071-37363081-4
 71389-35885
071-37363085
 3000137773
Farhangi@shiraz.ir
علاقمند به اجرای چه نوع برنامه هایی در سطح شهر می باشید؟
تمامی حقوق سایت متعلق به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز می باشد.
https://farhangi.shiraz.ir