.     .     .     .

شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ شناسه خبر : 49819
تور گردشگری صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شیراز برگزار شد
تور گردشگری صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شیراز  برگزار شد
 
به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، تور گردشگری صنایع دستی و هنرهای سنتی شیراز توسط اداره گردشگری و امور زیارت این سازمان، برگزار شد.
بر اساس این گزارش در این برنامه تعدادی از علاقه مندان صنایع دستی، فعالان حوزه گردشگری، جوانان و خانواده ها از سه کارگاه صنایع‌دستی بازدید نموده و صنعتگران و هنرمندان این کارگاه‌ها به معرفی هنر خود به شکل زنده پرداختند.
اولین محلی که تور گردشگری از آن بازدید نمود، کارگاه حجاری و سنگ‌تراشی سنتی استاد جواد شبیه، واقع در آستانه حضرت سیدعلاءالدین حسین (ع) بود.
استاد شبیه پس از بیان تاریخچه مختصری از حجاری و هنرهای مربوط به سنگ، به معرفی آثار خود از جمله سنگ مزارهای امامین عسکریین (ع) و حضرت معصومه (س) پرداخت و یادآور شد که بخشی از سنگ مزار حضرت سیدعلاءالدین حسین (ع) را نیز حجاری نموده است.
در ادامه این برنامه، از کارگاه گوهرتراشی استاد مهدی غریب زاده بازدید و این استاد بزرگوار توضیحاتی راجع به سنگ های قیمتی، روش های تشخیص ارزش و بهای سنگ و هنر گوهرتراشی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار داد.
استاد غریب زاده در ادامه به معرفی و نمایش تعدادی از آثار تولید شده خود از جمله تابلوهای فیروزه کوب، نگین های انگشتری، مجسمه های زینتی و شطرنج عقیق پرداخت و تعدادی از هنرمندان کارگاه وی، به اجرای زنده گوهرتراشی اقدام نمودند.
در پایان این برنامه، از نگارخانه کاشی هفت رنگ استاد علی تعبدی بازدید و استاد تعبدی نیز درباره ابزارها و فرمول های ساخت رنگ و لعاب کاشی هفت رنگ توضیحاتی به گردشگران و بازدید کنندگان ارائه و مختصری از تاریخچه کاشی هفت رنگ شیراز و ویژگی های منحصر به فرد این هنر را بیان نمود.
در پایان این تور گردشگری، بازدیدکنندگان به گشت و سیاحت در نگارخانه گل و مرغ پرداخته و از نزدیک با آثار برتر هنرهای گوناگون شیراز، آشنا شدند.

 شیراز،ابتدای خیابان حسینی، سمت راست، کوچه شماره 20
 071-37363081-4
 71389-35885
071-37363085
 3000137773
Farhangi@shiraz.ir
علاقمند به اجرای چه نوع برنامه هایی در سطح شهر می باشید؟
تمامی حقوق سایت متعلق به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز می باشد.
https://farhangi.shiraz.ir