.     .     .     .

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ شناسه خبر : 65153
شهردار شیراز در نشست صمیمی با هنرمندان شیراز و آیین گشایش مدرسه هنر شهرداری شیراز:
شهردار شیراز در آیین افتتاح مدرسه هنر با حضور هنرمندان شهر شیراز، ضمن ابراز خرسندی از حضور هنرمندان در رشته های مختلف هنرهای سنتی، تجسمی، موسیقی و هنرهای نمایشی، در این رویداد اظهار کرد: دیدار و گفت و گو با هنرمندان افتخار بزرگی است که نصیب شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز شد.
شهردار شیراز در آیین افتتاح مدرسه هنر با حضور هنرمندان شهر شیراز، ضمن ابراز خرسندی از حضور هنرمندان در رشته های مختلف هنرهای سنتی، تجسمی، موسیقی و هنرهای نمایشی، در  این رویداد اظهار کرد:  دیدار  و گفت و گو با هنرمندان افتخار بزرگی است که نصیب شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز شد. 

وی اظهار امیدواری کرد: افتتاح و گشایش مدرسه هنر به منظور آموزش و زنده نگه داشتن هنرهای اصیل شیرازی تا مرحله اقتصادی شدن و توسعه و ترویج هنرها باشد. 
 
شهردار شیراز ضمن قدردانی از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در برگزاری این رویداد، تصریح کرد: مدرسه سه رکن دارد که معلم، دانش آموز و کلاس از جمله آنهاست که اساتید این مدارس از افراد بزرگی همچون شما هنرمندان هستند.
اسدی با اشاره به اینکه هنر باید از پیش دبستانی آغاز شود و فضا و بسترسازی  لازم برای آن فراهم شود، گفت: فعالیت مدرسه هنر به صورت کلاسیک خواهد بود و مقرر شده است فرهنگسرای هنر به عنوان آبشخور این اتفاق مبارک اختصاص داده شود و این موضوع در سایر فرهنگسراهای شهر شیراز که متعلق به شهروندان است، انتشار یابد.  
وی ادامه داد: شهرداری وظیفه سنگین و خطیری بر عهده دارد و هنر دارای رتبه و ارزش بسیار زیادی است و هنرمندان افراد بزرگوار و گمنام هستند که هیچ ادعایی ندارند. 

شهردار شیراز با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری خادم مردم است، افزود: کمترین توقعات از سوی قشر هنرمندان است. چرا که یکی از خصایص هنرمندان به کمال رسیدن است. 
اسدی خاطرنشان کرد: هنر موضوعی است که از دل بر می آید و همه ما وظیفه داریم برای موضوعی که هنرمندان شبانه روز برای آن زحمت کشیده اند و در آن به درجه هنرمندی دست یافتند در انتقال و اشاعه آن به نسل آینده تلاش کنیم. 

وی عنوان کرد: امروز سلایق و علایق نسل جدید متفاوت شده است و شما هنرمندان باید هنر به خرج دهید و ما نیز به عنوان مجموعه مدیریت شهری کمک خواهیم کرد که شهر شیراز که یک جایگاه واقعی در این حوزه دارد ارتقا یافته و این جایگاه تنزل نیابد. 

این مقام ارشد مدیریت شهری در ادامه سخنان خود با اشاره به آثار نمایش نقاشی استاد پرواز در محل برگزاری این رویداد، اظهار کرد: امروز ما استاد تجویدی، استاد هودی و استاد پرواز و شاعر بزرگی همچون استاد ده بزرگی را در کلان شهر شیراز داریم. اما برای ما باعث تاسف است که آثار نفیس این اساتید که قابل قیمت گذاری نیست، جایی برای نگه داشت این آوار و نمایش آنها وجود ندارد. لذا در این خصوص  با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز ساختمان قدیم شهرداری شیراز به موزه بلدیه تبدیل شد و این مکان در یک سال آینده  به عنوان مکانی به جهت نمایش آثار هنرمندان تبدیل خواهد شد. 

اسدی همچنین به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: طی یکسال گذشته حمایت شورا و شهرداری از انجمن کتابخانه ها بی سابقه بود و پیرو این حمایت ۲۵۰۰ متر زمین بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز در پارک ولیعصر برای احداث کتابخانه مرکزی شیراز اختصاص یافت. 

وی اضافه کرد: در این راستا ۱۰ کتابخانه که در گذشته اختصاص داده شده بود تمدید شد و  ۳ کتابخانه در سه فرهنگسرای حکمت، شهروند و یک فرهنگسرای دیگر در  شهر شیراز  به محل کتابخانه اختصاص یافت. 

شهردار کلان شهر شیراز همچنین از بهره برداری کتابخانه شهید دستغیب نوید داد و خاطر نشان کرد: شهر شیراز با ۶۵۰۰ سال قدمت و چهار دوره پایتخت سیاسی ایران، شاید وقتی گردشگران خارجی به این شهر می آیند علاوه بر بازدید از بناهای تاریخی مشتاق بازدید از  آثار تاریخی هنری هستند. 

اسدی همچنین اقدام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز را قابل تقدیر دانست و افزود: ریاست سازمان فرهنگی باید این مسیر را به صورت مسمتر ادامه دهد. 

افزایش بودجه فرهنگی شهر شیراز از دیگر موضوعات مورد اشاره شهردار شیراز بود و وی تصریح کرد: در صورتیکه یک سطح از تعریف برای هنرمندان داشته باشیم می توانیم در بسیاری از موضوعات، اعمال تخفیف ها تعریف شود. 

اسدی اضافه کرد: امروز نگاه شورا و شهرداری در راستای نظرات و پیشنهادات هنرمندان است و امید است از امروز فصل جدیدی با مشارکت این قشر رقم بزنیم و شهر شیراز را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

 شیراز،ابتدای خیابان حسینی، سمت راست، کوچه شماره 20
 071-37363081-4
معاونت ها:
حوزه ریاست: 37363086_105_115
روابط عمومی: 37364866_102_118
مالی و اداری: 37360055_133
فرهنگی: 37365898_116_123_103
اجتماعی: 
37365898_139
گردشگری: 37365898_113
تربیت بدنی: 37364039_144_140_150
عمران: 37369026_105_106_107
برنامه ریزی  و منابع انسانی: 37364766_117

 
 71389-35885
071-37363085
 3000137773
Farhangi@shiraz.ir
علاقمند به اجرای چه نوع برنامه هایی در سطح شهر می باشید؟
برنامه های فرهنگی هنری
برنامه های ورزشی
جشنهای مردمی
برنامه های اجتماعی و شهروندی
تمامی حقوق سایت متعلق به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز می باشد.
https://farhangi.shiraz.ir