.     .     .     .

پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ شناسه خبر : 42587
امضای تفاهم همکاری میان شهرداری شیراز و کانون سراسری انجمن های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی
شهرداری شیراز و کانون سراسری انجمن های صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، گردشگری، زیارتی و الکترونیکی کشور تفاهم همکاری امضا کردند
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اعلام این خبر گفت: تفاهم همکاری مشترک مجموعه شهرداری با کانون سراسری انجمن های صنفی دفاتر مسافرتی  با نگاه توسعه گردشگری و افزایش تورهای شیرازگردی و فارس گردی  همکاری بیشتر آژانس‌های مسافرتی شهرها و استان‌های مختلف کشور برای تبادل گردشگر صورت گرفت.
دکتر جعفری با اشاره به ظرفیت های شیراز برای جذب گردشگر در شرایط مختلف گفت: شیوع کرونا بیشترین ضربه را به صنعت گردشگری جهان وارد کرد اما همین تهدید حالا دیگر می تواند فرصتی باشد برای برنامه ریزی و تعریف و تدوین راهکارهای جدید در زمینه معرفی ظرفیت شهرها و شکل های نوین گردشگری.
وی این تفاهم نامه را که بر همکاری متقابل شهرداری ها و آژانس های مسافرتی کلانشهرها در معرفی ظرفیت های گردشگری شهرها، حمایت از رویدادهای فرهنگی در هر شهر، اعزام تورهای آشنایی و معرفی و تبلیغ جاذبه های هر شهر و... تأکید دارد و با حضور نمایندگانی از استان های مختلف کشور به امضا رسید، شروع یک فصل جدید در توسعه گردشگری شیراز دانست.

رییس هیأت مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، گردشگری، زیارتی و الکترونیکی کشور نیز در این دیدار گفت: 
باید بپذیریم که اگر بخواهیم اقتصاد بدون نفت داشته باشیم باید روی شانه گردشگری بایستیم؛ بنابراین باید نگاه مدیریت کلان به موضوع گردشگری تغییر یابد و آن را نه تنها به چشم یک موضوع فرهنگی بلکه به عنوان یک صنعت در توسعه اقتصاد پایدار شهری ببیند.
دکتر حرمت الله رفیعی با برشمردن برخی از ظرفیت های شهر شیراز از جمله وجود حرم مطهر شاه چراغ (ع)، شعرا، حکما، علما و عرفای جهانی این شهر وجاذبه های تاریخی که شهرت جهانی دارند، تأکید کرد: متولیان مرتبط با صنعت گردشگری از ظرفیت های ارزشمند و قوی که در شیراز وجود دارد استفاده بهینه کنند.
وی امضای تفاهم همکاری در حضور نمایندگان آژانس های مسافرتی شهرهای مختلف کشور را بهانه ای برای تعامل بیشتر و صمیمی تر میان مجموعه مدیریت شهری شیراز با متولیان گردشگری سطح کشور و نمایندگان استان‌های مختلف دانست که می تواند برگ زرینی در توسعه صنعت گردشگری شیراز و یک نقشه راه برای فعالان گردشگری در تمام کشور باشد.

رییس کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز نیز در آیین امضای این تفاهم نامه با بیان این مطلب که شیراز شهر چهار فصل است، گفت: ما برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کرده ایم. محمدتقی تذروی خاطرنشان ساخت: رونق سرمایه گذاری در شهرها، هم اشتغال زایی و هم سود اقتصادی و گردش سرمایه را به دنبال دارد. از این رو همکاری متقابل شهرهای کشور در معرفی سرمایه گذاران متناسب با شرایط، ویژگی ها و داشته های هر شهر می تواند یکی از دستاوردهای این تفاهم همکاری باشد.
 

 شیراز،ابتدای خیابان حسینی، سمت راست، کوچه شماره 20
 071-37363081-4
 71389-35885
071-37363085
 3000137773
Farhangi@shiraz.ir
علاقمند به اجرای چه نوع برنامه هایی در سطح شهر می باشید؟
تمامی حقوق سایت متعلق به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز می باشد.
www.farhangi.shiraz.ir