.     .     .     .

شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ شناسه خبر : 41430
با حضور نمایندگان کمیسیون ملی یونسکو
دبیرخانه شهر خلاق شیراز افتتاح می شود
دبیرخانه «شهر خلاق» با حضور نمایندگانی از گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو، جمعی از مدیران شهری و فرهنگوران و هنرمندان شیراز، در مرکز شیرازشناسی افتتاح می شود.
مدیر گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری با اعلام این خبر گفت: با توجه به تلاش های مستمر شهرداری شیراز به منظور کسب عنوان «شهر خلاق» برای شیراز در سال های اخیر، در کنار برگزاری یک مجموعه رویداد فرهنگی- هنری، دبیرخانه شهر خلاق با هدف تعریف و اجرای برنامه های منسجم در شیراز افتتاح می شود.
علی نیری تشریح کرد: مجموعه برنامه های فرهنگی این رویداد از روز دوشنبه (دهم خرداد) با بازدید از مراکر و اماکن تاریخی، گردشگری و فرهنگی شیراز آغاز می شود و با «شب خاتم و ادب» که برنامه ای برای معرفی هنر، صنایع دستی و ادبیات شیراز است، ادامه می یابد. وی افزود: رونمایی از مستند کوتاه «خاتم؛ هنر صلح»، کتاب ..... و پوستر جشنواره بین المللی «صلح و تسامح در آثار مولانا، سعدی و حافظ» از دیگر برنامه های این شب فرهنگی است.
بر اساس این گزارش، بازدید از گذر ادب و هنر شیراز در محدوده بافت تاریخی این شهر و رویدادهای فرهنگی آن همچون کارگاه نویسندگی خلاق حیرت، نقالی داستان های فولکلور مردم شیراز، نمایش های عروسکی آشنایی با میراث ناملموس شیراز و در ادامه بازدید از پروژه تاریخی زندیه برنامه های صبح روز سه شنبه یازدهم خرداد است.
مدیر گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اضافه کرد: در آخرین گام از این مجموعه برنامه فرهنگی، هنری، گردشگری، دبیرخانه شهر خلاق با حضور جمعی از فرهنگوران و هنرمندان و متولیان این عرصه، در مرکز شیرازشناسی افتتاح می شود. علی نیری خاطرنشان ساخت: این دبیرخانه محور برگزاری رویدادها و برنامه های مختلف فرهنگی هرنی و ادبی با رویکرد شهر خلاق خواهد بود تا با اجرای منسجم و یکپارچه، کسب یک عنوان افتخارآمیز دیگر برای شهر شیراز محقق شود.

 

 شیراز،ابتدای خیابان حسینی، سمت راست، کوچه شماره 20
 071-37363081-4
 71389-35885
071-37363085
 3000137773
Farhangi@shiraz.ir
علاقمند به اجرای چه نوع برنامه هایی در سطح شهر می باشید؟
تمامی حقوق سایت متعلق به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز می باشد.
www.farhangi.shiraz.ir